ﺳﻪشنبه, 19 اردیبهشت,1396

رییس فدراسیون وزنه برداری:

حمایت دیپلماسی عمومی وزارت خارجه در انتخابات جهانی قابل تقدیر است

رییس فدراسیون وزنه برداری:
علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: در مباحث بین المللی، قدرت دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه را برای حضور پرقدرت نمایندگان ایران در انتخابات فدراسیون بین المللی وزنه برداری به عینه دیدم که این حمایت قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری با تاکید بر حضور پرشور همه آحاد مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر افزود: حضور جوانان و ورزشکاران در انتخابات نیز می تواند الگوسازی خوبی در سطح جهان باشد.
وی با اشاره به وجود ناامنی و جنگ در کشورهای همسایه ایران اظهار داشت: همسایگان ایران با مسایل امنیتی زیادی روبرو هستند، اما با سیاست دولت تدبیر و امید و تداوم آن از طریق ورزش می توان از ایران در سطح بین المللی به عنوان یک کشور آرام و توام با امنیت نام برد.
مرادی ادامه داد: از سوی دیگر برگزاری مسابقات بین المللی ورزشی در ایران نیز می تواند تداوم بخش امنیت کشورمان باشد.
وی در بخش دیگری با اشاره به حضور نمایندگان ایران در انتخابات فدراسیون بین المللی وزنه برداری که خرداد ماه در بانکوک تایلند برگزار می شود، تصریح کرد: جا دارد از دکتر روحانی رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و همچنین وزیر ورزش و جوانان به دلیل حمایت از ورزش و به خصوص وزنه برداری تشکر و قدردانی کنم.
مرادی بیان داشت: در مباحث بین المللی، قدرت دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه را برای حضور پرقدرت نمایندگان ایران در انتخابات فدراسیون بین المللی وزنه برداری را به عینه دیدم.
وی بیان داشت: حمایت سفارتخانه های ایران در کشورهای ژاپن، کوبا و جمهوری دومنینکن و رساندن این پیام به سایر کشورهای جهان که ایران می تواند به وزنه برداری جهان کمک کند به طور قطع در حضور پرقدرت نمایندگان ایران در انتخابات این فدراسیون تاثیرگذار خواهد بود.
مرادی یادآور شد: در رابطه با حضور نمایندگان ایران در انتخابات فدراسیون بین المللی، ضمن آنکه معاون اول رئیس جمهوری حمایت کردند، مجموعه ای در وزارت ورزش و جوانان برای حمایت بیشتر از نمایندگان وزنه برداری ایران تشکیل شده است اما متاسفانه در پیکره میانی ورزش برخی به این موضوع نگاه ملی ندارند.