شنبه, 19 تیر,1395

رییس فدراسیون وزنه برداری:

افتخار وزنه برداری ایران حضوری پاک در المپیک ریو خواهدبود

رییس فدراسیون وزنه برداری:

رییس فدراسیون وزنه برداری معتقد است؛ مهمترین هدف فدراسیون وزنه برداری تبلیغ و ترویج وزنه برداری پاک  دردنیا است. بنابراین افتخار ما حضوری پاک و سلامت در بازی های المپیک 2016 ریو خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص آمادگی تیم ملی بزرگسالان در روزهای باقی مانده تا المپیک گفت: روند آماده سازی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان به خوبی دنبال می شود و با آمادگی کامل راهی ریو می شود تا ایران در وزنه برداری شگفتی ساز شود و در بالاترین جایگاه المپیک بایستد.

رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص حضور ورزشکاران پاک در رقابت های المپیک2016 ریو تصریح کرد: اهداف فدراسیون وزنه برداری شرکت وزنه برداران پاک در المپیک است و به لطف خدا وزنه برداران ایرانی در تمامی آزمایش های دوپینگ حتی مواردی که از سوی سازمان های جهانی گرفته شده، پاک بودند و امیدوارم با سربلندی و پاکی در سی و یکمین دوره المپیک نیز شرکت کنند.

مرادی به میزبانی مسابقات وزنه برداری جام فجر اشاره کرد و گفت:‌ برگزاری این رقابت ها در ایران یک میزبانی صرف نبود بلکه زمینه ای برای حضور سهراب مرادی، محمد رضا براری، بهادر مولایی و بهداد سلیمی بود تا بتوانند به استانداردهای لازم فدراسیون جهانی که حضور در دو رویداد بین المللی است، دست یابند.

وی ادامه داد: البته در برگزاری این مسابقات نتوانستیم از حمایت حامیان مالی بهره مند شویم و مشکلاتی برای فدراسیون فراهم شد، اما با توجه به اینکه هدف حضور بهتر و شایسته در المپیک است، خوشبختانه به این هدف دست یافتیم.

مرادی همچنین حمایت های وزارت ورزش و جوانان را ستودنی دانست و گفت: وزارت ورزش و جوانان ‌تا کنون از هیچ گونه حمایتی دریغ نکرده و کمیته ملی المپیک نیز در این زمینه و در حد توانش از فدراسیون و برنامه ای المپیکی حمایت کرده است.

رییس فدراسیون وزنه برداری  در خصوص برنامه های استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری در کنار آماده سازی ملی پوشان برای حضور در المپیک ریو اشاره کرد و گفت:‌خوشبختانه اردوی تیم وزنه برداری نوجوانان تشکیل شده است تا با پشتوانه سازی برای تیم ملی، روند موفقیت های این تیم ادامه دار شود.