دوشنبه, 15 شهریور,1395

رییس فدراسیون وزنه برداری:

طرح استعداد یابی اولویت راهبردی فدراسیون در سال 95 است

رییس فدراسیون وزنه برداری:

علی مرادی رییس فدراسیون  وزنه برداری  در خصوص پرورش استعدادها در رشته وزنه برداری گفت: طرح استعداد یابی ورزشکاران و ریخت شناسی(مطالعه شکل ظاهری، فرم اندام ها و ساختار اندام داخلی چون استخوان) جوانان از اولویت های راهبردی فدراسیون در سال 95 است.

  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری پس از حضور در مجمع انتخاباتی ریاست هیأت وزنه برداری استان خراسان شمالی گفت: اگر این استان می خواهد در این ورزش پیشرفتی داشته باشد باید در حوزه نرم افزاری با برگزاری کلاس های مربیگری فعالیت بیشتری داشته باشد. 

وی ادامه داد: این رشته در خصوص سخت افزار و زیر ساخت نیاز با بازنگری و حمایت بیشتر وزارت ورزش و جوانان دارد .با توجه به افزایش بودجه هیأت های ورزشی در دولت یازدهم امیدوار هستیم تا زیرساخت های لازم را در این استان فراهم کنیم.

رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص برنامه های استعدادیابی وزنه برداری در سال 95 تصریح کرد: بسیاری از ورزشکاران بزرگ از همین مناطق کم برخوردار به عرصه ورزش معرفی می شوند و لازم است تا سرمایه گذاری مناسبی در این مناطق انجام گیرد.رویکرد فدراسیون وزنه برداری نخبه پروری و کشف استعداد در بین جوانان است. طرح استعداد یابی ورزشکاران و ریخت شناسی(مطالعه شکل ظاهری، فرم اندام ها و ساختار اندام داخلی چون استخوان ) جوانان از اولویت های راهبردی فدراسیون در سال 95 است که در این زمینه کارشناسانی را به استان ها اعزام می کنیم تا این استعدادها را کشف کنند.

دکتر مرادی با اشاره به کارنامه موفق تیم ملی وزنه برداری کشورمان در المپیک ریو گفت: تیم ملی ایران علی رغم کارشکنی های موجود در سطح جهانی در جایگاه دوم تیمی المپیک ریو ایستاد که نشان از رشد این رشته در سطح آسیا و جهان است.

رییس فدراسیون وزنه برداری از اعزام تیم وزنه برداری جوانان به مسابقات جهانی در سال آینده خبر داد و گفت: بدنه اصلی تیم ملی ایران از بین جوانان مستعد از سراسر کشور برای المپیک 2020 تشکیل می شود و تمام ورزشکاران مستعد در مناطق محروم شانس حضور در تمرینات تیم ملی را دارند.