شنبه, 04 اردیبهشت,1395

رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری:

خرداد ماه به تهران می آیم

رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری:
رییس فدراسیون بین المللی وزنه برداری با بیان اینکه به وزنه برداری ایران علاقمند است گفت: خرداد ماه امسال برای حضور در تورنمنت بین المللی جام فجر به تهران می آیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری بعد از پایان جلسه هیات رییسه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا افزود: برگزاری تورنمنت هایی مانند جام فجر برای وزنه برداری بسیار خوب است و من اجازه دادم این مسابقات در تهران برگزار شود.
وی در خصوص جلسه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا نیز اظهار داشت: در این جلسه اعضای هیات رئیسه صحبت کردند و من به سخنان آنان گوش دادم. به تاشکند آمده ام تا مسابقات قهرمانی آسیا را از نزدیک ببینم و فعالیت فدراسیون ها را ارزیابی کنم که چه کارهایی تاکنون انجام داده اند.
رییس فدراسیون بین المللی وزنه برداری در پاسخ به این سئوال که آیا بعد از المپیک 2016 ریو شاهد تغییرات قوانین این رشته خواهیم بود؟ گفت: فدراسیون بین المللی از همه کشورها دعوت می کند که نظرات خودشان را در رابطه با قوانین وزنه برداری و یا پیشنهادات خودشان را در رابطه با تغییر قوانین برای هر چه بهتر شدن این رشته ارایه کنند و در صورتی که این نظرات وجود داشته باشد در ابتدا دستورالعمل مربوطه را می نویسیم و سه ماه بعد یعنی در ماه جون jone در هیات رئیسه مطرح می شود و در صورت موافقیت در صورتجلسه نهایی مورد تصویب قرار می گیرد.
وی در خصوص مبارزه با دوپینگ نیز گفت: همه ورزشکاران این رشته تحت کنترل شدید مبارزه با دوپینگ قرار دارند و این کنترل را تا حدی گسترش خواهیم داد تا این پدیده به صفر برسد.
آیان بیان داشت: هیچکس حق ندارد دوپینگ کند چرا که ما قدرتمندانه با این پدیده مبارزه خواهیم کرد و سیستمی که ما در فدراسیون بین المللی وزنه برداری برای مبارزه با دوپینگ به کار برده ایم بسیار قوی است و هر کسی که تاکنون دوپینگ کرده است را پیدا کرده ایم.
رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری در پاسخ به این مطلب که با موافقت شما یکی از بهترین وزنه برداران ایران (سهراب مرادی) شانس حضور در المپیک را بدست آورده است، تصریح کرد: وزنه برداری باید عاری از دوپینگ باشد و من خیلی خوشحالم که وزنه برداری ایران به سرعت در حال پیشرفت است و از فعالیت های فدراسیون ملی ایران نیز اطلاع داریم و به همین دلیل به آنها کمک می کنیم.