چهارشنبه, 27 مرداد,1395

رقبا و دشمنان ما در ژوری بودند

انوشیراونی: نامردها علنی حق ما را خوردند

رقبا و دشمنان ما در ژوری بودند

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: رقبا و دشمنان ما در ژوری بودند و علنا حق ما را خوردند، اما مجبوریم احترام بگذاریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری نسبت به حذف بهداد سلیمی واکنش تندی نشان داد و در خصوص  ناداوری های صورت گرفته اظهار داشت: دو نفر از داوران هیأت ژوری آسیایی بودند و می خواستند حق ایران را بخورند و همین کار را کردند. آنها با علی مرادی رییس فدراسیون ما مشکل دارند و این کار را کردند.رییس فدراسیون جهانی به ما می گوید می دانم حق با شماست اما کاری نمی توان کرد. متاسفم برای فدراسیون جهانی که نمی تواند جلوی ناحقی را بگیرد.

وی با بیان اینکه علنی حق ما را خوردند، افزود: شاید این یک دسیسه است. در هیأت ژوری حضور داشتند. به سمت رییس فدراسیون جهانی وزنه‎برداری رفتم تا با او صحبت کنم. به من می‎گوید من می‎دانم اما باید به سیستم احترام بگذاریم. به آن خوبی در یک ضرب موفق شدیم و در دو ضرب با اینکه دست بهداد مشکل داشت، باز هم خیلی خوب کار کردیم ولی متاسفانه علنی حق ما را خوردند.

سرمربی تیم ملی وزنه‎برداری گفت:در حرکت اول، بخش دو ضرب مسابقات، کاملا نامردی کردند. در حرکت دوم مجدداً این کار را انجام دادند. وزنه‎بردار ما 3 حرکت سنگین پشت سر هم انجام داد و مشخص است که برای سومین بار تاب و توان ندارد.

وی افزود: 5 نفر کنار هم نشستند و با یکدیگر صحبت کردند تا مدال را از ما بگیرند. 3 داور در وزن به این مهمی کنار هم چراغ سفید دادند اما چه اتفاقی رخ می‎دهد که به یکباره رای برمی‎گردد؟ خودم دیدم که حرکت اول بهداد خطا بود، چون دست چپ بهداد به صورت خطا بالا رفت؛ اما در حرکت دوم هیچ خطایی صورت نگرفت. وقتی رئیس جهانی می‎گوید من نمی‎توانم کاری کنم باید این سیستم را در سطل اشغال انداخت. قطعا به صورت رسمی به کمیته بین‎المللی المپیک اعتراض می‎کنیم اما چه فایده مدال صد در صد ما را گرفتند. بهداد این همه مصیبت کشید؛ شب و روزش را پای تمرین گذاشت ولی اینگونه حق او را خوردند

انوشیروانی یادآور شد: ما وزنه‎برداران زیادی داشتم که سرشان را بریدند. این بار هم نوبت بهداد بود. آیان هم هیچ حرف حسابی برای گفتن نداشت. می‎گفت سیستم اصلی هیئت داوری را چیده و این هیآت تصمیم نهایی را گرفته است. به نظرم من هم تصمیم‎شان درست بود. این‎ها مواردی بود که رئیس فدراسیون جهانی گفت.نمی‎دانم چرا در اینجا ویدیو چک وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری خاطرنشان کرد: نامردها طلا را از ما گرفتند.نامردها ترسیدند و نامردی کردند. همه چیز را از ما گرفتند. هم آیان نامردی کرد هم تشکیلات فدراسیون جهانی. حاضرم قسم بخورم حرکت دوم بهداد درست بود و ما می‎توانستیم با همان حرکت حداقل نقره بگیرم. اگر با همان شرایط به جنگ گرجستانی می‎رفتیم، هرگز بهداد نمی‌توانست مقابله کند.