ﺳﻪشنبه, 22 آبان,1397

رقابت اوزان 67 و 73 کیلوگرم برگزار شد

عسگری و جوادی در جایگاه نخست قرار گرفتند

رقابت اوزان 67 و 73 کیلوگرم برگزار شد
رقابت اوزان 67 و 73 کیلوگرم رقابتهای هفته چهارم و فینال لیگ برتر وزنه برداری باشگاههای کشور در فصل 97 برگزار شد و مجید عسگری و میر مصطفی جوادی به عنوان نفرات برتر این دسته ها شناخته شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ در ادامه مسابقات هفته چهارم (فینال) لیگ برتر وزنه برداری باشگاههای کشور در سال 97 (جام شهدای مدافع حرم) رقابت اوزان 67 و 73 کیلوگرم به صورت همزمان در تالار وزنه برداری (سالن ایرانیان) برگزار شد.

در دسته 67 کیلوگرم سه وزنه بردار( فرشید دوستی از عقاب، احسان قیصریه از رعد و مجید عسگری از ملی حفاری) حضور داشتند. عسگری کار آنچنان سختی پیش رو نداشت و از 6 وزنه ی که می توانست روی تخته این مسابقه بیاید، فقط دو مرتبه به روی صحنه آمد. ابتدا وزنه 110 کیلوگرم را در حرکت یکضرب و وزنه 130 کیلوگرم را در حرکت دوضرب بالای سر برد و با مجموع 240 کیلوگرم به عنوان نخست دست یافت.دوستی و قیصریه هر دو با مجموع 225 کیلوگرم به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

در دسته 73 کیلوگرم اما، میر مصطفی جوادی از تیم عقاب نیروی هوایی کار سخت خود را ممکن کرد. وی در حرکت یکضرب وزنه 147 کیلوگرم و در حرکت دوضرب 175 کیلویی را مهار کرد تا با مجموع 322 کیلوگرم صدرنشینی این وزن را از حسین سلطانی بگیرد. رکوردهای سلطانی ملی پوش وزنه برداری بزرگسالان کشورمان در رقابتهای قهرمانی جهان، در فینال لیگ برتر مورد محاسبه قرار گرفت. سلطانی وزنه های 146 کیلوگرم را در حرکت یکضرب و 174 کیلوگرم در حرکت دوضرب را در عشق آباد به ثبت رسانده بود.