جمعه, 08 اردیبهشت,1396

رقابت‌های قهرمانی آسیا -ترکمنستان

طلای دو ضرب و نقره مجموع برای موسوی

رقابت‌های قهرمانی آسیا -ترکمنستان

موسوی ملی پوش دسته  94 کیلوگرم کشورمان با درخشش در مسابقات قهرمانی آسیا، دو مدال نقره (حرکت یکضرب و مجموع)  و  همچنین یک نشان طلای حرکت دوضرب را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری، رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی آسیا  در  دسته 94 کیلوگرم برگزار شد، سید ایوب موسوی نماینده کشورمان دست به کار بزرگی زد و توانست سه مدال را برای کاروان وزنه برداری کشورمان به دست بیاورد. موسوی دو مدال نقره (حرکت یکضرب و مجموع) و به یک نشان طلای حرکت دوضرب دست پیدا کرد. 

*عصر امروز سالن شهر المپیک ترکمنستان میزبان وزنه‌برداران دسته 94 کیلوگرم بود. ایوب موسوی نماینده ایران در این دسته با حریفانی از ازبکستان، ژاپن،‌چین و چین تایپه رقابت کرد و پس از کسب مدال نقره در حرکت یک ضرب به مدال طلای دو ضرب و نقره مجموع  دست پیدا کرد تا در آسیا بدرخشد.

*وی در دو ضرب وزنه 206کیلوگرم را ثبت کرد و توانست قهرمان شود. موسوی در این بخش ابتدا 200 کیلوگرم را بالای سر برد و سپس وزنه‌های 206 را بالای سر برد و بالاتر از حریفانش قرار گرفت. او در حرکت سوم خود با قدرت  وزنه 215 کیلوگرمی را روی سینه کشید اما درحرکت قیچی وزنه را انداخت تا با همان 206 کیلوگرم مرد طلایی دو ضرب شود. اما مدال طلای مجموع را با نقره عوض کرد.

*در دو ضرب ازبکستان و چین حریفان موسوی بودند که با ثبت وزنه‌های205 و 201 دوم و سوم شدند.

*با وزنه‌ای که ایوب موسوی در دو ضرب ثبت کرد پس از کسب قهرمانی در این بخش به مدال نقره مجموع نیز رسید. او با مجموع 372 کیلوگرم بعد از ازبکستان نایب قهرمان شد.

*در مجموع وزنه‌برداران ازبکستان با ثبت 380 کیلوگرم قهرمان شد و نماینده چین تایپه با 317 کیلوگرم سوم شد.

*ایوب موسوی در یک ضرب به ترتیب وزنه های 160 و 166 کیلوگرم را بالای سرش برد و وزنه 171 کیلوگرم را انداخت و نایب قهرمان شده بود.

*نماینده ازبکستان با ثبت وزنه 175 کیلوگرم قهرمان شد و چین تایپه با وزنه 145 کیلوگرم روی سکوی سوم ایستاد.

*پیش از این و در دسته 85 کیلوگرم صالح چراغی در یک ضرب و مجموع قهرمان آسیا شده‌بود.

*کیانوش رستمی، جابر بهروزی، محمدرضا براری، علی هاشمی، صالح چراغی و مرتضی بیگلری دیگر ملی‌پوشان ایران در ترکمنستان شاهد هنرنمایی ایوب موسوی در دسته 94 کیلوگرم بودند.

*در این مسابقه دکتر باقری نایب رییس فدراسیون وزنه برداری ایران و منوچهر رضاخانی رییس کمیته داوران فدراسیون جزوتیم داوری رقابت‌ها بودند.

*همانند روزهای قبل تماشاگران ایرانی زیادی در سالن حضور داشتند و ملی‌پوش کشورمان را تشویق می‌کردند.

*رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا فردا با برگزاری مسابقات دسته 105 و +105 به پایان خواهد رسید.

*دکتر داود باقری جزو اهداء کننده گان مدال های دسته 94 کیلوگرم  بود و مدال نفرات برتر را به آنها داد.