شنبه, 01 آبان,1395

رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان – پنانگ مالزی

برق طلا؛ این بار در اردوی ازبکستان

رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان - پنانگ مالزی
وزنه بردار ازبکستانی در رقابتی نزدیک با حریفانی از چین و روسیه مدال طلای دسته 62 کیلوگرم مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در سومین روز از رقابتهای جهانی نوجوانان در پنانگ مالزی، وزنه برداران دسته 62 کیلوگرم دقایقی پیش به روی تخته رفتند که در پایان ارگاشف از ازبکستان با رگورد مجموع 280 کیلوگرم، ضمن کسب مدال طلای یکضرب و نقره دوضرب، مدال طلای مجموع را نیز به گردن آویخت. ارگاشف در یکضرب 125 و در دوضرب 155 کیلوگرم وزنه را بالای سر برد و با 4 کیلوگرم برتری نسبت به نفر دوم روی سکوی قهرمانی ایستاد. در این وزن «وی» از چین با مهار وزنه های 120 کیلوگرم در یکضرب و 156 کیلوگرم در دوضرب، با حدنصاب مجموع 276 کیلوگرم طلای دوضرب و نقره مجموع را از آن خود کرد و گارائف از روسیه با رکورد مجموع 273 کیلوگرم سوم شد.

پیش از این در رقابتهای دسته 50 کیلوگرم پسران انگوین لی از ویتنام و در رقابتهای دسته 59 کیلوگرم هوانگ از چین صاحب عناوین قهرمانی شده بودند.

رقابتهای دسته 69 کیلوگرم از ساعت 12 به وقت تهران آغاز می شود و حسین سلطانی به عنوان نخستین نماینده ایران در این رقابتها به روی تخته می رود.