شنبه, 25 شهریور,1396

رضایانی: هدف اصلی جشنواره استعدادیابی کشف نونهالان مستعد وزنه برداری است

رده بندی در بخش های انفرادی و تیمی نداشتیم

رضایانی: هدف اصلی جشنواره استعدادیابی کشف نونهالان مستعد وزنه برداری است
رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری گفت: هدف اصلی این جشنواره ها، استفاده از روش های علمی روز دنیا در کنار تجربه ناب مربیان ایرانی برای کشف نونهالان مستعد وزنه برداری است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ امید رضایانی رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری در خصوص برگزاری دومین دوره جشنواره استعدادیابی به میزبانی شهرستان بانه گفت: برای برگزاری جشنواره استعدادیابی وزنه برداری در استان کردستان و شهرستان بانه تمامی کمیته های فدراسیون وزنه برداری از دکتر مصطفی حکمت پور رئیس کمیته آموزش، منوچهر رضاخانی رئیس کمیته داوران، محسن جلیلی رئیس کمیته مسابقات و سایر کمیته ها همکاری کردند و زحمات زیادی را متحمل شدند که از این عزیزان تشکر و قدردانی می کنم.
رضایانی در خصوص استفاده از متدها و روش های به روز ورزش دنیا در بخش استعدادیابی نیز تصریح کرد: این طرح و جشنواره با این شکل فقط در ایران با این روش برگزار می شود و محدود کشورهای صاحب نام هستند که به این طریق استعدادیابی انجام می دهند. حتی در خصوص استعدادیابی به کشورهای دیگر هم در خصوص بسط توسعه وزنه برداری کمک می کنیم ‌.همانطور که در زمینه مربیگری مربیان خوب ایران در کشورهای دیگر مشغول فعالیت هستند. کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری از متخصصان و کارشناسان خبره ای در این زمینه بهره می برد. دکتر شیرین زیلایی، دکتر سمانه حاج حسینی و رامین اسکندری که چنین طرحی رو برای اولین بار و به این شکل در کشور اجرا نمودند.
وی در خصوص جشنواره های استعدادیابی که هر سال یک بار در سطح کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره استعدایابی هیچ گاه به صورت نمایش نبوده و در کشف نخبه های وزنه برداری کشور به ما کمک می کند. مستعدین این رشته در این گونه جشنواره های بیشتر برای شکوفایی انگیزه پیدا می کنند و با علاقه به وزنه برداری ادامه می دهند.
رئیس کمیته استعدادیابی در خصوص اهداف این کمیته در بخش کشف نخبه های وزنه برداری در سراسر کشور نیز تاکید کرد: هدف اصلی این جشنواره ها و رسالت کمیته استعدادیابی ابتدا استفاده از روش های علمی روز دنیا در کنار تجربه ناب مربیان ایرانی برای کشف نونهالان مستعد وزنه برداری و افزایش جمعیت نخبگان است. با این رویه و معرفی مستعدین مربیان و هیئت های ورزشی بهتر می توانند برنامه ریزی کنند.هدف دیگر دستیابی به شاخصه های کاملاً بومی و ایرانی است با توجه به وجود اقوام مختلف در ایران که این خود موهبتی بزرگ است در زمینه کشف مستعدین وزنه برداری خواهد بود.هدف بعدی این کمیته ارائه شاخصه های استعدادیابی به هیئت های استانی است که با کمک کمیته مربیان و کمیته آموزش مربیان پایه و استعدادیابی جهت آشنایی با نحوه برخورد با مستعدین و نیز استعدادیابی آموزش داده خواهند شد.تشکر می کنم از تمامی هیئت ها و مربیانی که در این دوره از جشنواره شرکت نمودند علی الخصوص مربیان خبره و صاحب نام کشور که تیم های نونهالان را همراهی نمودند. این موضوع و حضور آنان مهر تاییدی است بر اهمیت نونهالان و استعدادیابی.
رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری، در خصوص رتبه بندی در جشنواره استعدادیابی در شهرستان بانه تاکید کرد: در دومین دوره جشنواره استعدادیابی وزنه برداری رده سنی نونهالان (10 تا 12 سال) همانند نخستین دوره که به میزبانی استان گلستان برگزار شد، مقام یا رتبه به شخصی یا استانی داده نشد و در این دوره نیز ۲۵ شرکت کننده در بخش تکنیک جز بهترین ها بودند و هیچ عنوان برتری نداشتیم. تمامی تیم ها و شرکت کنندگان حاضر در این جشنواره مدال و حکم دریافت کردند و رده بندی در بخش های انفرادی و تیمی صورت نگرفت.
وی ادامه داد: نخبگان واقعی دومین دوره جشنواره استعدایابی به میزبانی شهرستان بانه پس از مشخص شدن نتایج تست ها همانند سال گذشته معرفی خواهند شد.
رضایانی در پایان خاطرنشان کرد: از علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری بابت همراهی و پیگیری های مجدانه اش تشکر می کنم که با تخصیص اعتبار ویژه جهت برگزاری جشنواره استعداد یابی، باعث پیشرفت دوچندان این رشته افتخارآفرین در مسابقات جهانی و المپیک می شوند.