شنبه, 30 مرداد,1395

رستمی:

کاری که از دستم بر می آمد، تقدیم مدالم به شهدای مدافع حرم بود

رستمی:
وزنه‌بردار طلایی ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: به عنوان یک ایرانی دوست داشتم مدالم را به شهدای مدافع حرم تقدیم کنم و کار دیگری جز این از دستم برنمی‌آمد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛کیانوش رستمی دارنده مدال طلای بازی های المپیک 2016 ریو پس از بازگشت اعضای تیم ملی وزنه‌برداری از المپیک 2016 ریو اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم به عنوان یک ایرانی توانستم پرچم ایران را در المپیک 2016 ریو به اهتزاز دربیاورم و دل مردم را شاد کنم . این بزرگترین نعمت برایم است.من به تنهایی وزنه‌ها را بلند نکردم، بلکه تمام مردم ایران بودند که وزنه‌ها را بلند می‌کردند.


نخستین طلایی ایران در ریو که پدر و مادرش نیز به استقبالش آمده بودند، گفت: هر کاری انجام دهم، نمی‌توانم زحمات پدر و مادرم را جبران کنم، چون آنها همیشه مرا دعا کرده‌اند. این یک دنیا برایم ارزشمند است.
کیانوش رستمی پس از بازگشت از بازی‌های المپیک در فرودگاه گفت: خیلی خوشحالم که موفق به کسب مدال طلای المپیک شدم و رکورد را هم زدم. وقتی مدال طلا را بر گردنم می‌آویختند، حسم وصف‌ناپذیر بود که احساس غرور داشتم. 

رستمی در خصوص اهدای مدالش به شهدای مدافع حرم عنوان کرد: به عنوان یک ایرانی دوست داشتم در مقابل از خودگذشتگی‌های شهدای مدافع حرم، مدال خود را به آنها اهداء کنم. این کوچکترین کاری بود که از دستم برمی‌آمد.