ﺳﻪشنبه, 26 اردیبهشت,1396

ربیعی و تیموری چشم به مدال های دسته فوق سنگین دارند

در انتظار دبل فوق سنگین ها

ربیعی و تیموری چشم به مدال های دسته فوق سنگین دارند
رقابت های وزنه برداری چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی می تواند پایانی خوش برای وزنه برداری ایران داشته باشد، چراکه رامین ربیعی و همایون تیموری هر دو از شانس بالایی برای ایستادن روی سکوهای قهرمانی و کسب مدال در باکو برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، رقابت های دسته 105+ کیلوگرم از ساعت 16 و 30 دقیقه فردا (چهارشنبه) به وقت تهران با حضور 6 وزنه بردار از کشورهای ایران، ازبکستان، آذربایجان، الجزایر و پاکستان برگزار می شود که در این میان رقابت برای کسب مدال طلا میان 3 وزنه بردار است؛ روسلان یانگابائف از ازبکستان و دونماینده کشورمان همایون تیموری و رامین ربیعی.
هنوز یک ماه از رقابت این 3 وزنه بردار در صحنه قهرمانی آسیا 2017 در عشق آباد نمی گذرد. در آن رقابت ها که هدف گذاری تیم ملی کسب عنوان قهرمانی آسیا بود، انتخاب وزنه ها برای تیموری و ربیعی به گونه ای رقم خورد که ابتدا در جدول باقی بمانند و بعد برای کسب مدال رقابت کنند. نتیجه این تصمیم منطقی و سنجیده به قهرمانی تیم ملی در آسیا پس از 5 سال انجامید. حالا اما هدف کسب مدال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی است و قطعا انتخاب وزنه ها هم برای دو نماینده فوق سنگین کشورمان متفاوت خواهد بود.
در عشق آباد تیموری با رکورد مجموع 417 کیلوگرم (190 یکضرب و 227 دوضرب) چهارم آسیا شد و ربیعی با رکورد مجموع 416 کیلوگرم (195 یکضرب و 221 دوضرب) در مکان پنجم ایستاد و به مدال برنز یکضرب قناعت کرد. در همان مسابقات مدال طلا را روسلان یانگابائف به دست آورد. این وزنه بردار ازبکی با مهار وزنه های 196 در یکضرب و 241 در دوضرب، به رکورد مجموع 437 کیلوگرم رسید. حالا با گذشت نزدیک سه هفته از آن مسابقات، یانگابائف که سابقه حضور در المپیک 2016 ریو را دارد و آنجا ششم شد، یک بار دیگر باید با دو نماینده کشورمان برای کسب مدال طلای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی بجنگند.
در دسته فوق سنگین ولید بیدانی از الجزایر، محمد بوت از پاکستان و آذر ممدلی از آذربایجان دیگر نفراتی هستند که می خواهند مدال کسب بازی ها را به دست بیاورند.