دوشنبه, 24 اردیبهشت,1397

رئیس کمیته ملی المپیک: امید اصلی ما برای کسب مدال در بازی های آسیایی، وزنه برداری است

دکتر صالحی امیری: برای کمک به ورزشکاران، وارد ورزش شدم

رئیس کمیته ملی المپیک: امید اصلی ما برای کسب مدال در بازی های آسیایی، وزنه برداری است

رئیس کمیته المپیک گفت: وزنه برداری یکی از امیدهای جدی ما برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی اندونزی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ دکتر سید رضا صالحی امیری عصر امروز (دوشنبه 24 اردیبهشت ماه) در ادامه برنامه بازدید از اردوهای تیم های ملی کاروان ورزشی ایران در آستانه بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی، با حضور در سالن تمرین وزنه برداری از تمرینات ملی پوشان بزرگسال کشورمان، در جمع وزنه برداران؛ اظهار داشتند: وزنه‌برداری درختی است که از سال 1948 ثمره داده و یکی از امیدهای جدی ما برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی اندونزی است. در لحظه مسابقه شما، 40 میلیون ایرانی تا نیمه‌های شب رقابت‌های را می‌دیدند و نفراتی مثل بهدادسلیمی، کیانوش رستمی و سهراب مرادی با قهرمان دل مردم را شاد کردند. این سرمایه اقتصادی و سیاسی نیست یک سرمایه انسانی است که برای ملت ما ارزشمند و مهم است.
وی ادامه داد: برای کمک به ورزش کشور، وارد این عرصه شدم تا بتوانم به ورزشکاران کمک کنم. قول می‌دهم که به ورزش و برای شما ورزشکاران کمک کنیم و خواسته‌های شما را برآورده کنیم.
رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص دیپلماسی ورزشی نیر تاکید کرد: ورزش بالاتر از دیپلماسی‌های سیاسی است و کشورهایی مثل چین و کوبا این دیپلماسی با دنیا ارتباط برقرار می‌کنند.نمونه آن در بازی‌های زمستانی کره جنوبی رخ داد که دو کشور کره جنوبی و کره شمالی پس از 50 سال جنگ، در کنار هم در بازی‌های زمستانی کره جنوبی کنار هم ایستادند. این نقطه آغاز آشتی ملی برای آنها شده که این موضوع خیلی ارزشمند و مقدس است.
دکتر صالحی امیری در پایان خاطرنشان کرد: جهان پهلوان تختی در رشته کشتی الگو است و در وزنه‌برداری شماها (کیانوش، سهراب و بهداد و …) هستید که الگوی نسل جوان خواهید بود به آنها انگیزه بدهید. برای ورزش ایران اعتبار کسب کنید و ما هم برای رسیدن به جایگاه‌های بالا شما را کمک می‌کنیم.