یکشنبه, 25 تیر,1396

رئیس هیئت وزنه برداری استان آذربایجان غربی: مسابقات استانی را منظم برگزار می کنیم

مرادزاده: هیئت‌های شهرستانی را به خوبی تجهیز کرده‌ایم

رئیس هیئت وزنه برداری استان آذربایجان غربی: مسابقات استانی را منظم برگزار می کنیم

بابک مرادزاده در خصوص برگزاری منظم لیگ وزنه برداری استان آذربایجان غربی گفت: مسابقات وزنه برداری استان با نظم خاصی انجام می شود و این لیگ در طول دو سال اخیر به‌صورت منظم برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بابک مرادزاده رئیس هیئت وزنه‌برداری استان آذربایجان غربی در خصوص برگزاری مرحله چهارم لیگ وزنه برداری استان آذربایجان غربی اظهار داشت: استان آذربایجان غربی تعداد 9 شهرستان فعال در رشته وزنه برداری دارد و مسابقات در طول دو سال اخیر به‌صورت منظم برگزار شده است. بر همین اساس هیئت وزنه برداری شهرستان مهاباد میزبانی چهارمین مرحله لیگ استانی را بر عهده گرفت و در نهایت این رقابت ها با قهرمانی تیم میزبان خاتمه یافت.

وی ادامه داد: این مرحله از لیگ استانی طی دو روز (22 و 23 تیرماه) با رقابت 110 وزنه بردار در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد.

رئیس هیئت وزنه برداری استان آذربایجان غربی در خصوص قهرمانان این استان این گونه توضیح داد: سال 94 علی میری برای بار نخست در مسابقات جهانی لهستان مدال طلا را برای ما کسب کرد که از همان زمان این پدیده به کشورمان تقدیم شد. شاهین احمدنژاد در مسابقات بزرگسالان شوشتر که در سن نوجوانی به سر می‌برد مدال نقره را از آن خود کرد.این وزنه بردار ارزنده در آبان ماه سال 95 در مسابقات مالزی رتبه سوم را به‌دست آورده است. وی در مسابقات نوجوانان آسیا یک طلا و دو نقره را به اسم خود ثبت کرد.

مرادزاده با اشاره به افتخارات کسب شده توسط آذربایجان غربی در مسابقات قهرمانی کشور، خاطرنشان کرد: تاکنون نتوانسته بودیم کاپ تیمی را در مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور به دست آوریم، در نهایت این طلسم را با دریافت کاپ سومی در رده سنی نوجوانان 13 و 14 سال، شکستیم.

وی در خصوص فعالیت های هیئت وزنه برداری آذربایجان غربی اضافه کرد: با اعتبارات ناچیز هیئت‌های شهرستانی را به خوبی تجهیز کرده‌ایم. سالن هیئت وزنه برداری شهرستان تکاب چندین ماه است که تجهیز شده است و بیش از 16 ماه است که سالن شهرستان بوکان را راه‌اندازی کرده‌ایم و مجددا این سالن را فعال خواهیم کرد.