سجاد انوشیروانی سرپرست فدراسیون وزنه برداری با حضور در بیت امام جمعه شهرستان خرم آباد با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری؛ بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۱۳ مردادماه، سجاد انوشیروانی سرپرست فدراسیون وزنه برداری به همراه قیاسیان مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان، مقامی دبیر فدراسیون، قمری سرپرست تیم‌ملی، سید علی شاهرخی رئیس هیات وزنه برداری لرستان و جمعی از ورزشکاران هیات وزنه برداری، با حضور در بیت امام جمعه خرم آباد با حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار سجاد انوشیروانی سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: وضعیت وزنه‌برداری تعریف چندانی ندارد و جایگاه خود را در سراسر کشور از دست داده است. رغبت و انگیزه‌های خانواده‌ها و جوانان نسبت به سالهای قبل برای حضور در این رشته ورزشی کم شده است.

وی با بیان اینکه کشورمان در رشته وزنه برداری یکی از قدرت های بزرگ دنیا است افزود: افتخارات بزرگی در رشته وزنه‌برداری کسب شده است که سهم لرستان هم قابل توجه است.

انوشیروانی ادامه داد: کمیت رشته وزنه‌برداری از ۲۲ هزار ورزشکار فعال در سطح کشور به دو هزار نفر رسیده است، با توجه به این کاهش ضربه مهلکی بر پیکره وزنه‌برداری وارد شده و از شرایط ایده‌آل دور شده است. امیدواریم با توکل بر خدا، تلاش و حمایت‌های ادارات کل همچنین تلاش شبانه روزی دوستان در مجموعه وزنه‌برداری بتوانیم این خلا را که از قبل وجود داشته مرتفع کنیم و روزبه‌روز وزنه‌برداری را به شرایط ایده‌آلی که میخواهیم برسانیم.

سرپرست فدراسیون وزنه برداری اضافه کرد: مصوبات خوبی از سازمان برنامه بودجه گرفته‌ایم (مخصوصاً در استان‌هایی که سفر ریاست جمهوری انجام شده است) که بهزودی با عنوان تعمیر و تجهیز سالن‌های وزنه برداری به آنها ابلاغ خواهد شد.
انوشیروانی از نماینده ولی فقیه درخواست کرد: از حضرتعالی انتظار داریم با تاکید به استاندار و رئیس برنامه بودجه با توجه به زیرساخت های نامناسب استان این موضوع را در اولویت قرار دهند. چرا که استان لرستان برای ما یک استان مهم و استراتژیک است چون خاستگاه بزرگی برای این رشته ورزشی است.

انوشیروانی با بیان اینکه هیات وزنه‌برداری استان لرستان هم یکی از هیات‌های منسجم در کشور است گفت: این هیات با برنامه‌ریزی‌های خوبی که آقای شاهرخی در طول این هشت سال داشته‌اند در تمام رده‌های سنی مدعی است و نیاز است حمایت بیشتری شوند.

سرپرست فدراسیون وزنه برداری در پایان گفت: استان لرستان در رشته وزنه‌برداری هم در بخش آقایان و هم بانوان ظرفیت بسیار خوبی دارد ، امیدواریم با حمایت های بیشتر در المپیک آینده بدرخشند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در این دیدار ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و خوشامدگویی به سرپرست فدراسیون گفت: وضعیت ورزش در گذشته با وضعیت فعلی قابل قیاس نیست و در این سا‌ل‌ها رشد خوبی داشته‌ایم اما برای رقابت با دیگر کشورها باید تلاش بیشتری انجام شود.

وی ادامه داد: استان لرستان ظرفیت‌های خوبی از لحاظ فیزیکی در رشته وزنه‌برداری دارد. نیاز است با فراهم نمودن زیرساخت ها و تجهیزات لازم استعدادیابی و پرورش و همچنین استفاده از دانش روز از این ظرفیت بالقوه به خوبی استفاده کرد.

حجت الاسلام شاهرخی بیان کرد: در بحث بودجه تلاش شود با توجه به اینکه استان لرستان دارای اعتبارات نا متوازان در سطح استان است، از اعتبارات ملی جهت بهبود زیرساخت‌های ورزشی مخصوصاً وزنه‌برداری استفاده شود.نیاز است که روسای فدراسیون ها علاوه بر توجه به وضعیت برنامه‌های ورزشی به وضعیت فرهنگی و دینی ورزشکاران در اردوهای داخلی و خارجی توجه بیشتری نمایند.

نماینده ولی فقیه در لرستان در پایان گفت:ما هم در استان وظیفه خود می‌دانیم با تمام توان و تلاش در راستای کمک به توسعه ورزش حمایت‌های لازم را انجام دهیم.