پنجشنبه, 26 فروردین,1395

دکتر علی اکبر ولایتی درجمع پولادمردان:

داشتن روحیه جوانمردی و پهلوانی قهرمانان را جاودانه می کند

دکتر علی اکبر ولایتی درجمع پولادمردان:

دکتر علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبرمعظم انقلاب و رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام  پس از  حضور در جمع پولادمردان دقایقی را با ملی پوشان وزنه برداری کشورمان به گفتگو پرداخت به ورزشکاران توصیه کرد تاپرچمدار اخلاق است كه در اشعار به سلامتی و تندرستی جسم روح توجه داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ دکتر ولایتی مشاور امور روابط بین الملل رهبر معظم انقلاب و رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از حضور در جمع پولادمردان وزنه برداری ایران که در آستانه اعزام به رقابتهای آسیایی 2016 ازبکستان قرار دارند با تاکید براین موضوع که ورزش جزو واجبات است و همه باید به آن اهتمام بورزند درخصوص اینکه انتظار از یک ورزشکار ایرانی نماینده ملت بزرگ و سرافراز ایران در عرصه های مختلف بین المللی هستند چیست، گفت: كشور ایران از تاریخ و ریشه عمیقی برخوردار است و ورزش یكی از اركان این ارزش های تاریخی كشور به شمار می رود و در عین حال انتظار داریم ورزشكاران و قهرمانان ایرانی هم از نظر كسب عنوان های قهرمانی و هم اخلاقی در دنیا نمونه باشند.
وی ادامه داد: وقتی وارد محل اردوی تمرینی تیم ملی وزنه برداری شدم همان نكاتی كه انتظار می رفت به عنوان یك ایرانی كه با الگوی فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد را دیدم.
رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخص مصلحت نظام از فردوسی به عنوان شاعر اخلاق مدار یادكرد و با قرائت این شعر فردوسی كه « زنیرو بود مرد را راستی – زسستی كژی آید و كاستی» گفت: وی پرچمدار اخلاق است كه در اشعار به سلامتی و تندرستی جسم روح توجه داشت.
ولایتی در ادامه با خواندن دوبیت از غزل مولانا با عنوان «زین همرهان سست عناصر دلم گرفت- شیر خدا و رستم دستانم آرزوست / جانم ملول گشت زفرعون و ظلم او-آن نور روی موسی عمرانم آرزوست / » افزود: مولانا در این شعر به دو نماد بزرگ اسلامیت و ایرانی بودن اشاره كرده است .
وی خاطرنشان كرد: وی به عنوان یكی از بزرگان معرفت و عرفان در كنار شیرخدابودن را آرزو می كند كه همان مولای متقیان به عنوان اسوه معنویت و پایداری است وپس از آن رستم دستان به عنوان یكی ازالگوهای پهلوانان و اخلاقی ایران از دیگر آرزوهای مولانا در این شعر هست.
رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: زمانی كه به زورخانه می رفتیم ورزشكاران وقتی از درب كوتاه زورخانه با وضو وارد می شدند ،صلوات می فرستادند و زمین را بوسه می زند ، ورزشكارانی مانند سید مهدی خزازی در بخش شنای ورزش زورخانه ای زیارت عاشورا می خواند و زورخانه علاوه بر این كه محلی برای پرورش جسم بود، محلی برای پروش روح هم بود.
دکتر ولایتی همچنین دراین بازدید ، درخصوص آخرین وضعیت بهداد سلیمی و شرایط وی برای حضور در بازی های المپیک 2016 ریو سوالاتی را مطرح کرد که پیرو این موضوع دکتر داود باقری رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری و مسئول تیم درمانی سلیمی به صورت مفصل گزارشی کامل و جامع از نحوه درمانی و وضعیت حال حاضر قهرمان فوق سنگین جهان و المپیک را برای مشاورمحترم اموربین الملل مقام معظم رهبری ارائه داد.