شنبه, 01 آبان,1395

دو نماینده ایران فردا در دسته 77 کیلوگرم به روی تخته می روند

نوجوانان وزنه برداری، در کمین مدال های بیشتر

دو نماینده ایران فردا در دسته 77 کیلوگرم به روی تخته می روند

رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان ساعت 14 و 30 دقیقه فردا (یکشنبه) به وقت تهران با برگزاری رقابتهای دسته 77 کیلوگرم در شهر پنانگ مالزی پیگیری می شود و دو نماینده کشورمان تقی آقازاده و احمد احمدنژاد به همراه 11 وزنه بردار دیگر برای کسب مدال های این وزن به روی تخته می روند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در این وزن ییسون لوپز کلمبیایی شانس اول کسب مدال طلاست. این وزنه بردار 17 ساله که برای سومین بار در رقابتهای نوجوانان جهان شرکت می کند، در هر دو حضور قبلی خود عنوان قهرمانی را به دست آورده و هر 3 رکورد جهانی دسته 77 کیلوگرم نوجوانان را نیز در اختیار خود دارد.

لوپز در رقابتهای امسال با رکورد ورودی 340 کیلوگرم فاصله زیادی با نزدیک ترین رقبایش دارد و اگر بتواند همان حدنصاب های سال گذشته را تکرار کند احتمالا مشکلی برای دفاع از عنوان قهرمانی نخواهد داشت. البته با وجود لوپز باز هم دو نماینده کشورمان از کسب مدالی به خوش رنگی طلا ناامید نیستند. تقی آقازاده وزنه بردار اردبیلی که در رقابتهای قهرمانی نوجوانان 16 و 17 سال کشور با صلاحدید محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی نوجوانان در دسته 85 کیلوگرم به روی تخته رفت و با مهار وزنه های 134 کیلوگرم در یکضرب و 167 کیلوگرم در دوضرب، با رکورد مجموع 301 کیلوگرم به مقام قهرمانی رسید.

احمداحمدنژاد نیز در همان رقابتها دردسته 77 کیلوگرم به روی تخته رفت و با مهار وزنه های 137 کیلوگرم در حرکت یکضرب و 165 کیلوگرم در دوضرب، ضمن جابه جا کردن رکوردهای ایران عنوان قهرمانی را به دست آورد.در رقابتهای دسته 77 کیلوگرم نوجوانان جهان، علاوه بر لوپز کلمبیایی و دو نماینده کشورمان، هریسون مائوروس از آمریکا و یوگنی لومانوف از قزاقستان نیز از مدعیان جدی کسب مدال به شمار می روند ضمن اینکه نمی توان وزنه بردارانی چون العجمی از عمان و ببن از لهستان را دست کم گرفت.