دوشنبه, 28 فروردین,1396

دوستان جای انتقاد، به فکر کمک باشند

ربیعی: ساختن تیم جهانی، نیاز به زمان دارد

دوستان جای انتقاد، به فکر کمک باشند

ربیعی، معتقد است؛ هدف کادر فنی تیم ملی، در برپایی مراحل مختلف اردوها، جوانگرایی بوده و برای ساختن یک تیم پرقدرت در جهان نیاز به زمان داریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ وحید ربیعی مربی تیم ملی وزنه برداری در خصوص شرایط کنونی ملی پوشان کشورمان قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در عشق آباد ترکمنستان؛  اظهار داشت: در حال حاضر ملی پوشان بزرگسالان کشورمان در شرایط خوب بدنی قرار دارند، در این مرحله از اردو، تمرینات منظم تیمی را سپری کرده اند و روزهای آینده نیز برای مسابقه قهرمانی آسیا آماده می شوند.
وی در خصوص مصدومیت دو وزنه بردار تیم ملی گفت: جابر بهروزی وزنه بردار دسته 77 کیلوگرم، از ناحیه کمر، دچار گرفتگی و علی هاشمی وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم از ناحیه عضله چهارسرران با مصدومیت مواجه شده است. از این رو اسامی 8 ملی پوش بزرگسال را برای مسئولان برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و کنفدراسیون آسیا ارسال کرده ایم و این لیست قابل تغییر نیست. این در حالی است که هر دو به صورت مرتب فیزیوتراپی می کنند تا به مسابقات اعزام شوند.
ربیعی در خصوص نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا اضافه کرد: اکثر اعضای تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان برای نخستین بار به مسابقات بین المللی اعزام می شوند و تجربه زیادی از میادین بین المللی ندارند، اما امیدواریم نتایج مدنظر کادر فنی را بدست آوردند. البته از لحاظ رکوردی آنها را محک می زنیم و اگر در حد و اندازه های حضور در مسابقات جهانی باشند، مجدداً به اردو دعوت می شوند.
مربی تیم ملی بزرگسالان در خصوص قهرمانی در رقابت های آسیایی، گفت: قول قهرمانی نمی دهیم، ولی تمام سعی و تلاش مان حتی با عدم حضور المپیکی ها، کسب یکی از سکوهای تیمی است. با این شرایط دشوار امیدواریم در این مسابقات نتایج قابل قبولی را بدست آوریم.در ضمن، هدف کادر فنی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان در این مدت از تشکیل اردوها، جوانگرایی بوده و برای ساختن یک تیم پرقدرت در جهان، نیاز به فرصت چند ساله داریم. امیدواریم در آینده حمایت بیشتری از این رشته صورت بگیرد تا فدراسیون وزنه برداری اردوهای بهتری را برای ملی پوشان خود برپا کند.
وی در خصوص برنامه ریزی کادر فنی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان پس از بازگشت از ترکمنستان تاکید کرد: فاصله کمی بین مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های همبستگی کشورهای اسلامی وجود دارد و دو هفته فرصت داریم تا تیم را آماده کنیم. اردوهای تیم ملی بزرگسالان تعطیل نمی شود و طبق برنامه ریزی قبلی ادامه می دهیم. این بازی ها حساسیت خاص خودش را دارد و با قدرت در آن شرکت خواهیم کرد.
مربی تیم ملی ادامه داد: به دلیل عدم حضور سه المپیکی و آسیب دیدگی های وزنه بردارانی همچون؛ محسن بهرام زاده و علیرضا سلیمانی، با مشکل کمبود نفرات برای دو مسابقه مواجه هستیم، از این رو ملی پوشانی که در مسابقات آسیایی ترکمنستان به میدان می روند، احتمال دارد به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در آذربایجان نیز اعزام شوند.
ربیعی در خصوص برگزاری منظم اردوهای تیم های ملی وزنه برداری کشورمان، بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که فدراسیون وزنه برداری داشت، اردوهای تیم ملی وزنه برداری نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حمایت های علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری بدون وقفه ادامه پیدا کرد.نخستین نتیجه مورد قبول در سال جدید نیز کسب عنوان نایب قهرمانی نوجوانان جهان در بانکوک تایلند بود، که جا دارد از کادر فنی این تیم و مسئولان فدراسیون تشکر کنیم و به آنها خسته نباشید، بگویم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز مشکلات مالی، مانند چند ماه گذشته وجود دارد. ولی ای کاش دوستانی که همیشه به دنبال انتقاد از وضعیت این مجموعه هستند، فکر کمک کردن به فدراسیون و تیم ملی باشند.