چهارشنبه, 27 اردیبهشت,1396

در پایان حرکت یکضرب دسته 105 کیلوگرم

براری دوم‌ و آقازاده پنجم شد

در پایان حرکت یکضرب دسته 105 کیلوگرم

براری  و آقازاده در رقابت های وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم در حرکت یکضرب به ترتیب در جایگاه های دوم و پنجم قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پنجمین روز از رقابت های وزنه برداری همبستگی کشورهای اسلامی با برگزاری حرکت یکضرب دسته ۱۰۵ کیلوگرم و با حضور هفت وزنه بردار کلید خورد. محمدرضا براری در کنار وزنه برداری از عراق با رکورد ورودی 390 کیلوگرم در صدر استارت لیست این دسته قرار دارد. رضا آقازاده با رکورد ورودی370 کیلوگرم پس از وزنه بردار ازبکستانی با رکورد ورودی 375 کیلوگرم در جایگاه چهارم جای گرفته بود.

*رضا آقازاده ابتدا وزنه ۱۶۴ کیلوگرم را بالای سر برد و سپس درخواست وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی را داد که در مهار آن ناکام شد و در مرتبه سوم نیز در بلند کردن این وزنه ناکام ماند و در جایگاه پنجم قرار گرفت. 
*محمدرضا براری در اولین انتخاب خود پشت وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی رفت و به راحتی آن را بالای سر برد.وی سپس درخواست وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی را داد و این وزنه را نتوانست بالای سر ببرد.براری در سومین شانس خود پشت وزنه ۱۸۱ که رکورد آسیا بود ایستاد اما موفق به بالاکشیدن وزنه نشد تا کارش را با ثبت ۱۷۵ کیلو گرم پایان دهد.
*سلوان العفوری وزنه بردار عراقی در این حرکت با ثبت ۱۷۶ کیلوگرم اول شد.

مسابقات امروز وزنه‌برداری حواشی جالبی داشت که در زیر می‌خوایند:

* تعدادی کودک آدربایجانی برای تماشای رقابت‌های امروز در سالن آزال حضور دارند.

* یک تماشاگر عراقی که به دلیل نوع تشویق کردن خود در مسابقات بوکس حسابی معروف شده است امروز با حضور در سالن وزنه‌برداری به تشویق سلوان العفوری وزنه‌بردار عراقی پرداخت.

* سالن محل برگزاری رقابت‌ها بسیار کوچک بوده و تنها حدود 200 تماشاگر هم اکنون این مسابقات را تماشا می‌کنند.

* وزنه‌بردار مراکشی بعد از دومین ناکامی خود در زدن وزنه زیر وزنه ماند و به شدت مصدوم شد که مداوای او را روی تخته آعاز کردند و سپس راهی بیمارستان شد.