ﺳﻪشنبه, 16 شهریور,1395

در حاشیه جشنواره استعدادیابی سراسر کشور در استان گلستان

رییس فدراسیون وزنه برداری با معاون استاندار گلستان دیدار کرد

در حاشیه جشنواره استعدادیابی سراسر کشور در استان گلستان
علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری به همراه محمد نصیری اسطوره وزنه برداری کشورمان و روسای کمیته های مختلف فدراسیون با طهماسبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان دیدار کردند. 

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری، مدیران کمیته های فدراسیون، پیشکسوتان و محمد نصیری نام آورترین وزنه بردار این رشته پرافتخار ورزش کشور با علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: هدف ما از حضور در استان گلستان برگزاری یک برنامه استعداد یابی نونهالان و نوجوانان برای یک برنامه ریزی بلند مدت تا المپیک 2014 است.

وی عملکرد کاروان 64 نفره ورزش ایران در المپیک ریو 2016 را با توجه به کسب 8 مدال طلا نقره و برنز وجایگاه 25 جدول توزیع مدالها مثبت ارزیابی کرد و افزود: کسب این مدالها دستاورد همه مجموعه ورزش کشور، دولت تدبیر و امید و در رأس آن شخص دکتر روحانی است که در طول این سه سال همواره پشتیبان و حامی ورزش کشور بوده اند.

رییس فدراسیون وزنه برداری خاطرنشان کرد: در صورت اختصاص اعتبار لازم و مناسب و بهره مندی از تمام ظرفیت های داخلی، کشور ما پتانسیل حضور در جمع ده کشور برتر المپیک از حیث کسب مدال را دارد و باید برای رسیدن به این جایگاه برنامه ریزی کنیم.

علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان، در این دیدار ضمن تبریک بابت کسب دو مدال طلای ارزشمند کیانوش رستمی و سهراب مرادی در المپیک ریو و لحظات غرور آفرینی که ملی پوشان وزنه برداری برای مردم ایران رقم زدند، یادآور شد: همه ما در کنار آن دو قهرمانی ارزشمند شاهد ناداوری و بی عدالتی در حق پهلوان بهداد سلیمی بودیم که با لابی گری کاروان ورزش ایران را از کسب یک طلای دیگر محروم کردند.

وی افزود: عناوین ارزشمند تیم ملی وزنه برداری حاصل مدیریت دکتر مرادی و مجموعه فدراسیون و هیأتهای وزنه برداری استان ها طی سالها کار ریشه ای و توجه به استعدادهای این رشته است. اگر ما می خواهیم پیشرفت و ترقی و اعتلای نام ایران عزیز را در جهان شاهد باشیم باید نگاه ویژه ای به حوزه ورزش داشته باشیم.

طهماسبی در ادامه گفت: امیدواریم تیم های ملی و باشگاهی ما به جای صرف هزینه های هنگفت اردوهای خارجی که باعث خروج ارز از کشور می شود، تا جایی که امکان دارد این اردوها را در داخل استانهای کشور برگزار کنند که جدای از صرفه مالی و اقتصادی باعث ایجاد انگیزه های لازم در بین جوانان و نوجوانان خواهد شد.

وی اظهار کرد: ما در استان گلستان این آمادگی را داریم که اردوهای تیمی برخی از رشته های ورزشی نظیر وزنه برداری و کشتی  را برگزار کنیم و بنده این قول را می دهم که در تحقق این مهم تمام ظرفیت استان را در خدمت جامعه ورزش ایران و تیم های ملی قرار دهیم.