جمعه, 26 آذر,1395

درخشش قهرمان المپیک در جام باشگاهی آسبا

سهراب ذوب آهن را در دوحه طلایی کرد

درخشش قهرمان المپیک در جام باشگاهی آسبا
سهراب مرادی ستاره وزنه برداری ایران در المپیک 2016 ریو با درخشش در رقابتهای جام باشگاهی آسیا در دوحه ،باشگاه ذوب آهن را طلایی کرد.

  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ روز سوم وپایانی رقابتهای وزنه برداری جام باشگاهی آسیاوقطرکاپ در دسته 94 کیلوگرم با رقابت 14 وزنه بردار از ایران، قزاقستان، ازبکستان، عربستان، افغانستان، سوریه، قطر و اوگاندا در هتل اینترکونتینتال شهر دوحه برگزار شد. سهراب مرادی دارنده مدال طلای بازی های المپیک 2016 ریو در قطر کاپ و جام باشگاههای آسیا توانست در حرکت یکضرب کیلوگرم، در حرکت دوضرب کیلوگرم را به ثبت برساند و با مجموع کیلوگرم در جایگاه نخست جام باشگاههای آسیا و قطر کاپ بایستد.
عملکرد وزنه برداران کشورمان در حرکت یکضرب:
سهراب مرادی، وزنه های 162 و 166 کیلوگرمی را به راحتی بالای سر برد و در حرکت سوم خود وزنه 172 کیلویی را نتوانست مهار کند ولی با166 کیلو، در صدر دسته 94 کیلوگرم ایستاد.
سید ایوب موسوی، هم دو مرتبه وزنه های 155 کیلو و 162 کیلوگرمی را مهار کرد و در سومین مرتبه در حرکت یکضرب در به ثبت رساندن وزنه 166 کیلویی ناموفق بود و صاحب گردن آویز نقره شد.
رضا دهدار، ابتدا وزنه 154 کیلویی را به نام خود ثبت کرد.در مرتبه دوم وزنه 160 کیلو را انداخت ولی در مرتبه سوم وزنه 161 کیلوگرمی را بالای سر برد و به مدال برنز دست یافت.
امیرحقوقی، وزنه های 155 و 160 را مهار کرد ولی در مرتبه سوم موفقیتی برای مهار وزنه 163 کیلویی نداشت تا در رتبه پنجم شد.
ارگاشف از ازبکستان با 160 کیلوگرم به مقام چهارم رسید.

عملکرد وزنه برداران کشورمان در حرکت دوضرب و مجموع:
سهراب، در حرکت دوضرب به ترتیب وزنه های 203، 209 و 216 کیلویی را مهار کرد و با مجموع 382 کیلوگرم به سه مدال طلا دست یافت.
ایوب، ابتدا وزنه 190 کیلویی را مهار کرد.وزنه 201 کیلویی را انداخت و وزنه 207 را به نام خود ثبت کرد تا با مجموع 369 کیلوگرم به سه مدال نقره برسد.
رضادهدار، هر سه حرکت خود را در دوضرب بالای سر برد. وی وزنه های 190، 200 و 206 کیلوگرم را مهار کرد تا با مجموع 367 کیلوگرم به سه مدال برنز دست یابد.
امیرحقوقی نیز با ثبت وزنه 208 کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع 362 کیلوگرم در رتبه چهارم قرار گرفت.

حاشیه های رقابت دسته 94 کیلوگرم:
* دکتر داود باقری نایب رییس فدراسیون وزنه برداری، محمدعلی سبحانی سفیر جدید سفارت ایران در قطر بهمراه حسن شمس و محمد باقری در این مسابقه حاضر شدند و از نزدیک رقابت دسته 94 کیلوگرم را تماشا کردند.

*اکثر وزنه برداران سه تیم ایران در سالن مسابقه حضور داشتند و 4 وزنه بردار کشورمان را تشویق می کردند.
*مهدی خالقی مدیر روابط بین المللی فدراسیون وزنه برداری کشورمان نیز بعنوان منشی و علی حسین بهداروند داور درجه دو بین المللی در این مسابقه به قضاوت پرداختند. همچنین مرتضی ذغالیان پور از اصفهان وشجاعی فر از قم 2 داور دیگر بین المللی کشورمان هستند که همراه نماینده های باشگاهی ایران برای قضاوت در این دوره از رقابتها عازم قطر شدند.

* هرگاه که سهراب مرادی قهرمان المپیک وارد سالن می شد، حاضران در سالن او را برای کسب مدال طلای مسابقات تشویق می کردند.

*دهدار پس از مهار وزنه 206 کیلویی، خوشحالی خود را با انجام حرکت آکروباتیک نشان داد و مورد تشویق تماشگران قرار گرفت.

قطر کاپ
همچنین در قطر کاپ سهراب مرادی با مجموع 382 کیلوگرم، مدال طلا گرفت. حسونا ابراهیم ازقطربا مجموع 340 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.رسول بکوف از قزاقستان با مجموع 328 کیلوگرم به مدال برنز رسید.