شنبه, 12 تیر,1395

درخشش امیدهای آینده وزنه برداری در تفلیس

جوانان ایران با اقتدار قهرمان جهان شدند

درخشش امیدهای آینده وزنه برداری  در تفلیس

تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان با درخشش ستاره های جوان و پرامید خودبا کسب 454 امتیاز تیمی با اقتدار بر سکوی قهرمانی جهان جا خوش کرد.

به گرارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پرونده رقابتهای جهانی با برگزاری رقابت دسته به اضافه 105 کیلوگرم در شهر تفلیس گرجستان و قهرمانی تیم ملی جوانان کشورمان، مقتدرانه و با کسب امتیاز تیمی 454  بسته شد.

گفتنی است؛نتایج امتیازی به شرح زیر است:

1- تیم ملی ایران با 454 امتیاز  قهرمان
2- گرجستان 441 امتیاز  (دوم)
3- ژاپن با 423 امتیاز  (سوم)

لازم به توضیح است؛ تیم ملی جوانان کشورمان در این دوره از مسابقات جهانی توسط رضابیرالوند در دسته 94 کیلوگرم صاحب 3 مدال برنز و با درخشش علیرضا دهقان در دسته 105 کیلوگرم  موفق به کسب دو مدال نقره دوضرب و مجموع و نیز یک نشان برنز حرکت یکضرب جهان شد.

ملی پوشان جوان کشورمان در ادوار گذشته رقابتهای جهانی موفق شده بودند در سالهای 2007  کلمبیا و 2012 گواتمالا  دو بار بعنوان سومی تیمی جهان دست پیدا کنند.
همچنین  کاروان جوانان یک بار هم برای نخستین بار در تاریخ رقابتهای جهانی جوانان در سال 2011  و به میزبانی پنانگ مالزی قهرمان جهان شوند. اما قهرمانی و درخشش وزنه برداران جوان کشورمان در کشور گرجستان ارزش و اعتباری دوچندان برای وزنه برداری ایران در آستانه بازی های المپیک داشت.زیرا ملی پوشان جوان کشورمان موفق شدند ضمن کنار زدن گرجستانی ها که از امتیاز میزبانی برخوردار بودند درپایتخت این کشور بالاتر از میزبان قرار گرفته و با اقتدار از سکوی قهرمانی جهان بالا بروند.

*گفتنی است  امتیاز تیمی 8 وزنه بردار کشورمان که توانستندبا تلاش خود به عنوان قهرمانی جوانان جهان دست پیدا کنند به شرح زیر است:
سید علیرضا طاهریان(62 کیلوگرم):45امتیاز
مصطفی زارعی(77 کیلوگرم):39امتیاز
عارف خاکی(دسته 85 کیلوگرم): 47امتیاز
رامین ولی پور(دسته 85 کیلوگرم): 54 امتیاز
رضا بیرالوند(دسته 94 کیلوگرم): 69 امتیاز
علیرضا دهقان(دسته 105 کیلوگرم):73 امتیاز
پیمان جان(دسته 105 کیلوگرم):62 امتیاز                                                                                                                                                                                                                     امیرحسین فضلی(دسته فوق سنگین) 65 امتیاز