چهارشنبه, 12 خرداد,1395

درحاشیه رقابت‌های بین المللی وزنه‌برداری جام فجر

کلاس مبارزه با دوپینگ با حضور آیان و شاماش برگزار شد

درحاشیه رقابت‌های بین المللی وزنه‌برداری جام فجر
کلاس آنتی دوپینگ زیر نظر فدراسیون جهانی و پاتریک شاماش رییس کمیته ضد دوپینگ این مجموعه بین المللی در حاشیه مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر در هتل المپیک برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ صبح امروز چهارشنبه(12 خرداد)در دومین روز رقابتهای وزنه برداری جام فجر(گزینشی المپیک 2016 ریو) که در تهران برگزار شد، کلاس سه ساعته آموزشی آنتی دوپینگ با حضور دکتر تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری، دکتر پاتریک شاماش رییس کمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری و مدرس این کلاس، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری ایران 100 ، روسای فدراسیون های برخی از کشورها و مربیان داخلی و خارجی (70 نفر از ایران و 30 نفر از کشورهای خارجی) در هتل المپیک برگزار شد.
همچنین در خلال این کلاس، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان با مطرح کردن سوالی مبنی براینکه؛ اگرکشوری در زمینه مبارزه با دوپینگ موفق بعمل کند آیا تشویقی را برای آنها در نظر گرفته اید؟ که تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی پاسخ داد: هر کشوری در بحث دوپینگ موفق باشد به طبع آنها صاحب کرسی در فدراسیون بین المللی وزنه برداری) IWF (می شوند. در ماه آینده این مسئله را در اولین جلسه فدراسیون جهانی مطرح خواهم کرد که خانم دکتر گلشن راز به عضویت کمیته آنتی دوپینگ در بیاید و امیدوارم تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شود.
در این کلاس آخرین روش ها و بروزترین عوامل در بحث مبارزه با دوپینگ و داروهای ممنوعه مطرح و بررسی گردید.