پنجشنبه, 09 دی,1395

دبیر فدراسیون:

دوپینگ خط قرمز فدراسیون وزنه برداری است

دبیر فدراسیون:

سیاهپور دبیر فدراسیون وزنه برداری کشور دوپینگ را خط قرمز فدراسیون وزنه برداری دانست و گفت: اولویت فدراسیون مبارزه با دوپینگ است و همواره در تلاش برای سلامت ورزشکاران هستیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ غلامرضا سیاهپور دبیر فدراسیون وزنه برداری کشور برای حضور در مجمع انتخابات هیات وزنه برداری همدان به این شهر سفر کرده بود؛ اظهار کرد: خانواده وزنه برداری در همدان باید یک هدف مشترک را در نظر بگیرند و با تلاش و همدلی در جهت رشد این رشته گام بردارند. با توجه به شرایط و امکاناتی که در همدان است مسئولان استانی، دستگاه های محلی و اقتصادی ورزش وزنه برداری را مورد حمایت قرار دهند تا آنچه که انتظار مردم است تحقق یابد.

سیاهپور با تاکید بر اینکه هیات های استان ها باید با رایزنی سایر دستگاه های اجرایی درتامین بودجه و حمایت مالی اقدام کنند؛ گفت: جذب اعتبار 2 درصدی حوزه فرهنگی ورزشی دستگاه های اجرایی باید با مورد پیگیری قرار بگیرد.همچنین تفاهم نامه با آموزش و پرورش منعقد شده و براین اساس در استعدادیابی با برگزاری رقابت های مختلف اقدام خواهیم کرد که باید در شهرستان ها نیز باید این مهم پیگیری شود.

دبیر فدراسیون در خصوص اینکه فدراسیون وزنه برداری مشکلات مالی بسیاری دارد؛ تصریح کرد: رییس فدراسیون به دنبال اجرای برنامه ها است و اینکه بخواهیم با وجود محدودیت های مالی برنامه ها را انجام ندهیم، در رفتار فدراسیون نیست.جایگاه فدراسیون وزنه برداری به لحاظ مدال آوری آسیایی و جهانی مطلوب است و برای ارتقا این وضعیت مطلوب نیز باید هزینه کرد.منابع مالی محدودی در اختیار فدراسیون وزنه برداری قرار گرفته است ولی قهرمانی های پیاپی در میادین بین المللی کسب شد. موفقیت های به دست آمده در رده های جوانان و نوجوانان رقابت های جهانی از مهمترین دستاوردهای فدراسیون وزنه برداری است و باید این روند را تداوم ببخشیم.

وی با اشاره به اعتبار مالی مورد نیاز فدراسیون برای سال آینده، خاطرنشان کرد: هم اکنون در حال جمع آوری برنامه کمیته های مختلف فدراسیون وزنه برداری برای برآورد نیازها هستیم تا با جمع بندی کلی بودجه مورد نیاز را ارائه دهیم.

دبیر فدراسیون وزنه برداری کشور در خصوص اینکه برای انتخاب ملی پوشان ارائه تست دوپینگ الزامی است؛ خاطرنشان کرد: پیش از ورود ورزشکاران به تیم ملی و حین تمرین در اردوها تست دوپینگ انجام می شود.سرمربیان تیم های ملی به خوبی عملکرد نخبه ها و استعدادهای وزنه برداری شهرستان ها را رصد می کنند و فدراسیون نیز زیرساخت را از نفرات برتر اردوها انتخاب می کند.افرادی که به رکوردها نزدیک باشند و آمادگی تست دوپینگ دارند برای حضور در اردوی های تیم ملی دعوت می شوند.

وی در مورد اینکه نیازی به مربی خارجی نداریم تاکید کرد:باتوجه به داشتن مربیان باتجربه و موفق، به هیچ عنوان نیازی به مربی خارجی نداریم.در رقابت های المپیک2016 ریو، نوجوانان و جوانان جهان با اتکا به مربیان داخلی موفق عمل کردیم و برنامه های آنها رضایت بخش بود و امیدوارم این روند نیز ادامه یابد. حتی قادر به صادر کردن مربیان خود برای هدایت سایر کشورها در رقابت های مختلف هستیم و این ظرفیت به خوبی در ورزش وزنه برداری ایجاد شده است.

دبیر فدراسیون در خصوص برنامه های مهم فدراسیون وزنه برداری کشور تا پایان امسال گفت: رقابت های جام فجر نمایش موفقیت وزنه برداری کشور است. رقابت های امسال با حضور تیم های قدرتمند دنیا به میزبانی شهر اهواز برگزار می شود.تلاش و برنامه ریزی فدراسیون برگزاری مطلوب و با کیفیت این دوره از رقابت ها است.

سیاهپور در خصوص برنامه ریزی برای بازی های آسیایی 2018 و نیز 2020 المپیک گفت: اواسط ماه جاری رقابت های قهرمانی جوانان را برگزار خواهیم کرد و بهترین های این رقابت ها جهت آماده سازی حضور در بازی های آسیایی 2018 به اردوهای تیم ملی دعوت می شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افق فدراسیون حضور موفق در میادین مختلف بین المللی است. سرمربیان تیم ملی رده های سنی مختلف نیز در حالی تدوین برنامه مشخص و ارائه به فدراسیون هستند تا بتوانیم در راستای برنامه ریزی بهتر نسبت به آماده سازی ملی پوشان اقدام کنیم.