یکشنبه, 06 خرداد,1397

داودی: هدفم ارتقاء رکورد جوانان جهان است

می خواهیم برای سومین سال پیاپی قهرمان جهان شویم

داودی: هدفم ارتقاء رکورد جوانان جهان است

ملی پوش جوانان وزنه برداری کشورمان گفت: تا به امروز يكی از آرزوهای مهمی كه در سر داشتم این است که بعد از ١٠ سال، حداقل يک ركورد جوانان جهان را جابجا کنم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی داودی در خصوص اردوهای آماده سازی برای حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در تاشکند ازبکستان، اظهار داشت: از پنج ماه پیش اردوهای تيم ملی وزنه برداری جوانان در شهر مشهد استارت خورد. مرحله بعدی تمرینات مان در گرگان و تهران ادامه یافت و هم اکنون برای آمادگی هر چه بیشتر ملی پوشان، آخرین مرحله اردو در شهرستان مریانج استان همدان برگزار می شود.
داودی در خصوص تمرینات این مرحله نیز گفت: در حدود 45 روز تا مسابقات جهانی تاشکند ازبکستان وقت داریم که تمرینات با شرایط خیلی خوب در حال پیگیری است و فضای مناسبی در اردو حکمفرماست. دو هفته اول تمرينات مان سه جلسه ای و پر فشار دنبال شد. امیدوارم تا آغاز این رقابتها تمامی نفرات به اوج آمادگی برسند و مدال های خوشرنگ و ارزشمندی را برای وزنه برداری ایران به ارمغان بیاوردند.
وی ادامه داد: امیدوارم نماينده شايسته ای برای وزنه برداری كشورم در ميادين بين المللی باشم و شرمنده خانواده وزنه برداری و ورزش دوستان کشور نشوم. همه بچه ها با يكديگر همدل و متحد شده ايم كه برای سومين سال پیاپی قهرمان جهان شويم.
قهرمان نوجوانان جهان در خصوص وضعیت آمادگی خودش، این گونه توضیح داد: وزنه بردار هميشه با كمک سرمربی موفق می شود. امسال رقيب جدی ندارم ولی مسابقات جهانی هميشه سخت است و نظر خودم و كادر فنی ثبت ركورد مناسب است. برهمین اساس در چند ماه اخیر ركوردهایم افزایش چشمگیری داشتند. با تمام وجود تمریناتم را برای كسب موفقيت و ثبت يک ركورد خوب در تاشكند ادامه می دهم.
وی ادامه داد: در این دوره رقابتهای جهانی جوانان سعی دارم تا اتفاق تلخ اوت شدن سال قبل در ژاپن را به بهترين نحو جبران كنم. پس از بازگشت نیز از شدت ناراحتی نتوانستم استراحت كنم و تمريناتم را تا به امروز ادامه دادم تا در مسابقات جوانان جهان امسال با کسب نتیجه ایده آل و مدال طلا، خاطره بد پارسال را به فراموشی بسپارم.
داودی در خصوص شکستن رکوردهای دسته فوق سنگین جوانان جهان نیز تاکید کرد: اگر خدا بخواهد و قسمت باشد، بعد از ١٠ سال برای شكستن حداقل يک ركورد جوانان جهان تلاش می كنم و تا به امروز يكی از آرزوهای مهمی كه در سر داشتم همين موضوع بود.
وی در خصوص برنامه اش بعد از بازگشت از مسابقات جهانی جوانان تصریح کرد: بلافاصله پس از بازگشت از تاشکند، تمريناتم را برای شركت در اردوی بزرگسالان شروع می كنم. تلاش دارم تا جزو نفرات تيم ملی وزنه برداری ایران برای حضور در مسابقات جهانی تركمنستان باشم.
داودی در پایان خاطرنشان کرد: از روزی كه وارد اردوهای تيم ملی نوجوانان شدم تا الان، رئیس فدراسیون وزنه برداری مرا حمايت و همراهی كردند. محمدحسين برخواه برای اینکه وزنه برداری را بهتر بیاموزم کمکم کرد و واقعاً دين بزرگی به گردن من دارند و هميشه مديون وی هستم. حمید رشيدی سرمربی تیمهای ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در طول اين شش ماه زحمت بسياری برای من و ديگر بچه ها كشيدند و از لحاظ روحی و فنی به ما کمک کردند و دغدغه وی پيشرفت ملی پوشان است. در آخر نیز خانواده ام و خصوصا برادرم محسن كه هميشه كنارم بود و همه جوره حمايتم كرد و خيلی برایم زحمت كشيد. از تمامی این عزیزان که برای مدال آوری و افتخاآفرینی زحمت کشیدند، تشکر و قدردانی می کنم و همیشه سپاسگذار تک تک آنها هستم.