رقابت‌های لیگ برتر وزنه‌برداری ایران با قهرمانی تیم ذوب آهن اصفهان به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، هفته سوم و پایانی رقابت‌های لیگ وزنه برداری ایران در سالن وزنه برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار و در نهایت تیم ذوب آهن اصفهان توانست عنوان قهرمانی لیگ را از آن خود کند.

ذوب آهن با هدایت علی جباری و فولادین ذوب آمل با هدایت بهداد سلیمی مدعیان این دوره از مسابقات بودند.

تیم ها وزنه برداری ذوب آهن، فولادین ذوب آمل، ملی حفاری، عقاب نیرو هوایی، مناطق نفت خیز جنوب، رعد پدافند و نیروی زمینی ارتش در این دوره از مسابقات لیگ به رقابت پرداختند.

ذوب آهن اصفهان با کسب ۲۳۰۷ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و تیم فولادین ذوب آمل با ۲۲۲۴ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد. تیم ملی حفاری نیز با ۲۰۸۸ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

سهراب مرادی با ذوب آهن اصفهان در این دوره از مسابقات حضور پیدا کرده بود که به دلیل مصدومیت از ناحیه کتف نتوانست به روی تخته برود.

همچنین آیت شریفی ملی‌پوش فوق سنگین ایران هم به خاطر مصدومیت رقابت های فینال را از دست داد.

کیانوش رستمی دیگر مدعی دسته ۹۶ کیلوگرم موفق شد با مهار مجموع ۳۶۹ کیلوگرم بالاتر از ایوب موسوی به عنوان قهرمانی این دسته برسد.

رسول معتمدی دیگر وزنه بردار ملی پوش ایران در دسته ۱۰۹ کیلوگرم به روی تخته رفت و با ثبت مجموع ۳۹۵ کیلوگرم به عنوان نخست رسید.

در رقابت های دسته ۶۷ کیلوگرم حافظ قشقایی همچنان بی‌رقیب بود و با مهار مجموع ۲۸۷ کیلوگرم نفر نخست این وزن لقب گرفت.

در پایان هفته دوم رقابتهای لیگ جوانان باشگاه های کشور نیز، تیم های فولاد خوزستان، مناطق نفت خیز جنوب و نیروی زمینی ارتش با کسب بیشترین امتیازات مقام اول تا سوم این مسابقات را در هفته دوم از آن خود کردند.
🔻در جدول رده بندی کلی، فولاد خوزستان با مجموع ۱۴۹۶ امتیاز، مناطق نفت خیز جنوب با ۱۴۱۰ امتیاز و عقاب نیروی هوایی با ۱۳۴۳ امتیاز، عنوان برترین تیم های باشگاهی کشور در سال ۱۴۰۰ را به دست آوردند.
🔻زیروه اردبیل، نیروی زمینی، فتح دانه مرودشت و مس رفسنجان نیز در جدول کلی، در رده های چهارم تا هفتم قرار گرفتند.
🔻 مسابقات لیگ جوانان در سال جاری با حضور ۵۶ وزنه بردار جوان در قالب هفت تیم باشگاهی برگزار شد.

جدول نهایی رده بندی لیگ بزرگسالان 1400 را اینجا دانلود کنید.

جدول نهایی رده بندی لیگ جوانان 1400 را اینجا دانلود کنید.