ﺳﻪشنبه, 19 تیر,1397

خاکی: قطعاً روی سکو خواهم رفت

ملی‌پوش دسته 85 کیلو: شناخت کاملی از رقیبانم دارم

خاکی: قطعاً روی سکو خواهم رفت
ملی پوش دسته 85 کیلوگرم جوانان کشورمان گفت: تمرینات بسیار خوبی را در دو ماه گذشته داشته‌ایم که اگر همان رکوردهای تمرینی را بزنم، قطعا روی سکو خواهم رفت.

عارف خاکی که فردا (چهارشنبه 20تیرماه) در دسته 85 کیلوگرم به مصاف حریفان خواهد رفت، در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: تقریبا از هشت سالگی وارد این ورزش شدم که به دلیل اشتغال به تحصیل، مدتی از آن دور شدم اما از 12 سالگی دوباره تمرینات را شروع کردم که دو سال بعد از آن، شکل جدی تری به خود گرفت.

وی ادامه داد: در 15 سالگی در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کردم که رکورد کشوری را شکسته و قهرمان شدم. در مسابقات جوانان قهرمانی کشور سال بعد نیز توانستم رکورد کشور را شکسته و به اردوی تیم ملی دعوت شدم.

این وزنه بردار اصفهانی عنوان کرد: سال 2016 در فهرست نهایی تیم ملی برای اعزام به مسابقات جهانی گرجستان قرار داشتم که با دلیل مصدومیتی که داشتم، هشتم شدم. در همان سال، در قهرمانی آسیا در ژاپن توانستم به مدال برنز برسم.

وی افزود: به اردوی سال بعد تیم ملی نیز دعوت شدم که متاسفانه با مصدومیت مواجه شده و نتوانستم اعزام شوم. امسال نیز در مسابقات قهرمانی آسیا که در اورگنچ برگزار شد، یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کردم. اکنون هم در تاشکند حضور دارم که امدوارم بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

خاکی عنوان کرد: تمرینات بسیار خوبی را در دو ماه گذشته داشته ایم که اگر بتوانم همان رکوردهای تمرینی را بزنم، قطعا روی سکو خواهم رفت.

وی درباره شناختش از حریفان گفت: مدتهاست که با هم رقابت داریم و شناخت کاملی از آنها دارم. امیدوارم این بار بتوانم آنها را شکست داده و به سکوی اصلی برسم.

این وزنه بردار 85 کیلوگرم در پایان از تمام کسانی که به وی کمک کرده اند، تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد با موفقیت در رقابت فردا، باعث خوشحالی آنها شود.