دوشنبه, 04 مرداد,1395

حضور پیشکسوت بزرگ وزنه برداری در جمع المپیکی ها

برومند به خانه خود بازگشت

حضور پیشکسوت بزرگ وزنه برداری در جمع المپیکی ها

پس از سال ها دوری از وزنه برداری، منوچهر برومند پیشکسوت بزرگ کشورمان در سالن وزنه برداری کمپ تیم های ملی حضور پیدا کرد و یاد گذشته را با علی مرادی رییس فدراسیون، محمد نصیری و سایر جمع حاضر در کمپ تمرینی تیم های ملی زنده کرد. 

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ منوچهر برومند نخستین وزنه بردار 500 کیلویی کشورمان که توانسته بود در بازی های آسیایی 1966 توکیو به مدال طلا دست یابد، پس از سالها دست و پنجه نرم کردن با بیماری در شرایطی که تقریبا وضعیت جسمانی وی نشان می داد که خداراشکر بهتر از قبل شده است به سالن وزنه برداری قدم گذاشت و با المپیکی های وزنه برداری کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.

 گفتنی است؛ در حاشیه این بازدید محمد نصیری با استاد خود منوچهر برومند یاد گذشته ها را مرور کرد و با بیان شیرین خاطرات قهرمانی های خود  فضای بسیار لذت بخشی را در سالن تمرین ملی پوشان ایجاد کردند.محمد نصیری اسطوره وزنه برداری ایران با یادآوری خاطرات سالهای دور و درحالی که اشک شوق از چشم هایش جاری بود در آغوش استاد برومند یاد و خاطرات تمامی وزنه برداران قدیمی را زنده کرد.

گفتنی است منوچهر برومند در پنجم دی ماه ۱۳۱۳ در شهرستان بابلسر به دنیا آمد. او در رقابتهای جهانی ۱۹۶۱ در وین در ۹۰ کیلوگرم، قهرمان یکضرب جهان شد و در مجموع در مکان چهارم قرار گرفت.وی در بازی‌های المپیک ۱۹۶۴ توکیو با ثبت رکورد ۴۶۵ کیلوگرم رکوردهای ایران و آسیا را فروریخت و در مکان دوازدهم المپیک قرارگرفت. برومند در بازی‌های آسیایی ۱۹۶۶ بانکوک نیز در دسته سنگین وزن با حد نصاب ۴۹۰ کیلوگرم که ۲۵ کیلوگرم بیش از رکوردش در المپیک توکیو بود، به مدال طلا دست یافت.استاد برومند پس از پایان دوران قهرمانی، سالها به عنوان مربی، رییس فدارسیون و در پست های دیگر به وزنه برداری ایران خدمت کرد تا یکی از جاودانه های تاریخ وزنه برداری ایران باشد.

لازم به ذکر است که در پایان تمرینات ملی پوشان المپیکی محمدرضا مروارید استاندار و بهروز حیدرزاده مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام درکمپ تمرینی تیم ملی وزنه برداری حضور پیدا کردند و ضمن دیدار با رییس فدراسیون وزنه برداری از علی هاشمی ملی پوش ایلامی راه یافته به المپیک 2016 ریو تجلیل بعمل آوردند. در این بازدید استاندار و مدیر کل ورزش استان ایلام برای شارژ روحی، ملی پوش ایلامی تیم ملی وزنه برداری کشورمان هدایای ویژه ای را نیز به علی هاشمی تقدیم کردند و لحظاتی را نیز با این وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم به خوش و بش پرداختند.