شنبه, 22 خرداد,1395

حضور سهراب مرادی در دومین گزینشی المپیک2016 ریو

راه برای المپیکی شدن سهراب باز شد

حضور سهراب مرادی در دومین گزینشی المپیک2016 ریو

سهراب مرادی ملی پوش وزنه برداری کشورمان که در رقابتهای وزنه برداری پان امریکن در شهر کارتاگینای کلمبیا شرکت کرده بود در پایان رقابت دسته 94 کیلوگرم با مجموع 324 کیلوگرم در جایگاه هشتم قرارگرفت و بدین ترتیب سهراب در دومین  رقابت گزینشی المپیک2016 ریو حضور پیدا کرد تا در زمان باقی مانده تا بازی های المپیک، با خیالی راحت خود را برای این رویداد بزرگ ورزشی دنیا آماده کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ با توجه به اینکه هر وزنه بردار برای حضور در بازی های المپیک 2016 ریو باید در 2 رویداد گزینشی المپیک حضور داشته باشد برهمین اساس سهراب مرادی وزنه بردار دسته 94 کیلو گرم تیم ملی وزنه برداری کشورمان پس از رقابتهای بین المللی جام فجر، در دومین تورنمنت بین المللی و گزینشی المپیک خود در کارتاگینای کلمبیا به روی تخته رفت تا رسماً مجوز المپیکی شدن خود را کسب کند.


 

ملی پوش وزنه برداری کشورمان امروز (شنبه 22خرداد) در رقابت دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری گزینشی المپیک2016 ریو، در منطقه امریکایی جنوبی(پان امریکن) درشهرکارتاگینا کلمبیا (6:30بعدازظهر به وقت تهران) با مجموع 324  کیلوگرم به مقام هشتم دست یافت.

حرکت یکضرب:

مرادی در حرکت یکضرب ابتدا وزنه 144 کیلوگرمی را بالایی سر برد ولی در مرتبه دوم وزنه 145 کیلویی را مهار نکرد و مرتبه سوم روی تخته نرفت تا در پایان حرکت یکضرب در جایگاه هشتم قرار گیرد.

حرکت دوضرب:

سهراب در حرکت دوضرب ابتدا وزنه  170 کیلوگرمی را مهار کرد و سپس برای دومین مرتبه وزنه  180 کیلوگرم را بالایی سر برد و در  مرتبه سوم  انصراف خود را اعلام کرد تا به جایگاه ششم برسد.

مجموع:

وی در پایان  با حدنصاب  324 کیلوگرم، در مجموع توانست جایگاه هشتمی را از آن خود کند.