چهارشنبه, 30 خرداد,1397

حسین محراب:کشف استعدادهای ناب در وزنه برداری، کلی ترین برنامه ما خواهد بود

به دنبال احیای این رشته المپیکی در استان خراسان شمالی هستیم

حسین محراب:کشف استعدادهای ناب در وزنه برداری، کلی ترین برنامه ما خواهد بود

حسین محراب، رئیس هیئت وزنه برداری خراسان شمالی، برنامه های پیش رو این هیئت را در سال 97 به طور کامل تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ حسین محراب در خصوص مهمترین برنامه این هیئت در سال97 اظهار داشت: کلی ترین برنامه هیئت وزنه برداری استان خراسان شمالی، کشف استعدادهای این رشته المپیکی در تمامی شهرستان های استان است و سپس پرورش وزنه برداران رده سنی پایه تا به دوران قهرمانی در مسابقات استانی، کشوری و جهانی خواهد بود. برهمین اساس در اولین قدم نیز جلسه ای با مدیرکل و معاونت ورزشی اداره آموزش و پرورش استان در دفتر هیئت وزنه برداری برگزار کردیم تا مرحله نخست برنامه استعدادیابی را از مدارس ابتدایی و پایه استارت بزنیم.

وی در خصوص برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت هیئت وزنه برداری استان خراسان شمالی هم عنوان کرد: ارائه تقویم یکساله به فدراسیون وزنه برداری برنامه کوتاه مدت ما است و برنامه بلندمدت مان نیز برگزاری دوره های آموزشی و با همکاری فدراسیون و مدیر کل ورزش جوانان استان خواهد بود. برگزاری مسابقات و دوره های علمی و عملی داوران و مربیان از کارهای اصولی برای بالا بردن سطح وزنه برداری در استان خواهد بود.

محراب در ادامه خاطرنشان کرد: به منظور گسترش این رشته المپیکی در مراسم های ملی و مذهبی، برنامه های مختلفی را برای تشویق اقشار مختلف مردم جهت گرایش به رشته وزنه برداری و همچنین رایزنی های را با ارگان ها و نهادها داشتیم.

رئیس هیئت وزنه برداری استان خراسان شمالی در خصوص تجهیز سالن های ورزشی نیز گفت: تنها سالن ورزشی حرفه ای مرکز استان در بجنورد به نام شهدای مدافع حرم را تجهیز خواهیم کرد. سالهای زیادی وزنه برداری استان با افول مواجه شده است که سعی داریم؛هیئت های وزنه برداری شهرستان های نظیر فاروج و شیروان که قطب های وزنه برداری استان هستند را احیا کنیم و تجهیزات و امکانات کافی در اختیار آنها بگذاریم.

وی در خصوص استفاده از تجربیات پیشکسوتان برای ارتقاء وزنه برداری این استان نیز خاطرنشان کرد: به طور حتم برای رساندن وزنه برداران استان به سمت قهرمانی باید از دانش و تجربه پیشکسوتان بهره برد و برهمین اساس در نخستین قدم هئیت رئیسه جوان و پرکار با اتکا بر تجارب پیشکسوتان را در هیئت وزنه برداری استان خراسان شمالی انتخاب کردیم. همچنین روسای هیئت شهرستانی نیز تکیه بر تقویت وزنه برداری انتصاب می کنیم که در جهت پیشبرد وزنه برداری استان حرکت کنند تا به زودی شاهد شکوفایی وزنه برداری استان خراسان شمالی باشیم.