دوشنبه, 01 مهر,1398

حسینی شانزدهم شد، ارجمندخواه بیست و چهارم

در پایان رقابت دسته 71 کیلوگرم قهرمانی بانوان جهان

حسینی شانزدهم شد، ارجمندخواه بیست و چهارم

با برگزاری مسابقه تمامی وزنه‌برداران حاضر در دسته71کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی بانوان بزرگسال جهان در تایلند، حسینی شانزدهم و ارجمندخواه بیست و چهارم شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری، در ششمین روز از رقابتهای قهرمانی 2019 بزرگسالان جهان، مسابقه دسته71کیلوگرم بانوان برگزار شد و دو نماینده کشورمان در این وزن به جایگاههای شانزدهم و بیست و چهارم رسیدند.

سیده الهام حسینی ملی پوش بانوان کشورمان که در گروهA رقابتها با 12 وزنه‌بردار دیگر به رقابت پرداخت و سرانجام با مجموع 191 کیلوگرم جایگاه شانزدهمی دنیا را به دست آورد. وی در حرکت یکضرب فقط وزنه 83کیلوگرم را مهار کرد و در دو شانس خود ناموفق بود  و نتوانست وزنه‌های 90 و 91 کیلوگرم را به نام خود ثبت کند. حسینی در حرکت دوضرب وزنه‌های 103 و 108 کیلوگرم را بالای سر برد و در مهار وزنه 112 کیلویی ناموفق بود تا با مجموع 191 کیلوگرم به کار خود پایان دهد. سیده الهام حسینی توانست با کسب رده بیست و یکم در حرکت یکضرب، جایگاه سیزدهم در حرکت دوضرب و مقام شانزدهمی در حدنصاب مجموع برای تیم ملی وزنه‌برداری ایران 28 امتیاز تیمی را به دست آورد.

ابریشم ارجمندخواه دیگر ملی پوش کشورمان نیز در گروه B دسته 71کیلوگرم بانوان با 12 وزنه‌بردار دیگر مسابقه داد. وی در حرکت یکضرب وزنه‎‌های 73 و 77 کیلوگرم را مهار کرد  و وزنه 83 کیلویی را نتوانست به نام خود ثبت کند. در حرکت دوضرب فقط وزنه 93 کیلوگرم را بالای سر برد و در مهار دو وزنه 98 و 99 کیلوگرم ناموفق بود تا با مجموع 170 کیلوگرم رقابتهای جهانی را به اتمام برساند. ارجمندخواه با کسب عناوین بیست و سوم در حرکت یکضرب، رتبه بیست و چهارم در حرکت دوضرب و مجموع برای تیم ملی بانوان کشورمان 7 امتیاز را کسب کرد.