شنبه, 30 مرداد,1395

حالا متوجه می‌شوم نامه‌نگاری‌ها برای رییس نشدن من برای چه بود

رییس فدراسیون وزنه برداری: جوانمردی در ورزش زیر سوال رفت

حالا متوجه می‌شوم نامه‌نگاری‌ها برای رییس نشدن من برای چه بود

علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص ناداوری و حق کشی در حق بهداد سلیمی این گونه توضیح می دهد: این حرف من نیست و حرف کارشناسان مطرح دنیاست. جوانمردی در ورزش را زیر سؤال بردند و دل مردم ایران را شکستند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری پس از بازگشت تیم ملی وزنه‌برداری از المپیک در فرودگاه درباره ناداوری در رقابت بهداد سلیمی گفت: بسیاری ار کارشناسان و روزنامه‌نگاران مطرح جهان اتفاقاتی را که در مسابقه بهداد سلیمی رخ داد،‌ به تئاتر خیمه‌شب بازی تشبیه کردند.علی مرادی بسیاری از کارشناسان و روزنامه‌نگاران مطرح جهان این مسابقه را به تئاتر خیمه‌شب‌بازی تشبیه کردند. این حرف من نیست و حرف کارشناسان مطرح دنیاست. جوانمردی در ورزش را زیر سؤال بردند و دل مردم ایران را شکستند. ناراحت هستیم و پیگیری‌های حقوقی را انجام می‌دهیم.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری درخصوص اینکه گفته می‌شود محمد جلود عضو عراقی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به دلیل مشکلات شخصی با وی حق سلیمی را تضییع کرده است گفت: نمی‌دانم شخصی که شما اشاره می‌کنید چه کسی است و او را نمی‌شناسم، به نظرم مسائلی بالاتر از این حرف‌ها در میان بود. طبق قانون کسانی می‌توانند به‌عنوان ژوری حضور داشته باشند که رزرو باشند، اما یک فرد از تکنیکال کنترلر در جایگاه ژوری نشست، هرچند دو رأی از اعضای ژوری هم با سه رأی داور به نفع ما بود،‌ اما نظر داوران خواسته نشد که خلاف قانون بود؛ چراکه آنها باید رأی ژوری را تأیید کنند، اما این اتفاق نیفتاد.

مرادی تصریح کرد: کاری به افراد نداریم و دنبال احقاق حق هستیم، همان زمان که متوجه شدیم او در ژوری نشسته است، دیگر نمی‌شد کاری کرد، درحالی‌که نامش در استارت لیست اولیه هم نبود. به نظر می‌رسد کسب دو مدال طلا برای آنها گران بوده است، درحالی‌که حتی دو وزنه‌بردار دیگر ما هم می‌توانستند روی سکو بروند.

وی خاطرنشان کرد: حالا متوجه می‌شوم که چرا قبل از انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری آن نامه‌نگاری‌ها برای رییس نشدن من انجام می‌شد. پیگیر احقاق حق سلیمی هستیم و به دادگاه CAS شکایت می‌کنیم.