یکشنبه, 26 شهریور,1396

جوانمردی: تیم ها از نحوه برگزاری جشنواره استعدادیابی در بانه اعلام رضایت کردند

آینده روشنی را برای وزنه برداری کردستان ترسیم کرده ایم

جوانمردی: تیم ها از نحوه برگزاری جشنواره استعدادیابی در بانه اعلام رضایت کردند

رئیس هیئت وزنه برداری استان کردستان گفت:دومین دوره مسابقات وزنه برداری نونهالان سراسر کشور در بانه برگزار شد، اکثر تیم های شرکت کننده علاوه بر میزبانی از نحوه برگزار مسابقات اعلام رضایت کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ شاهو جوانمردی رئیس هیئت وزنه برداری استان کردستان در خصوص دومین دوره جشنواره استعدادیابی به میزبانی شهرستان بانه تصریح کرد: دومین دوره مسابقات وزنه برداری نونهالان سراسر کشور که در شهرستان بانه برگزار شد، با اینکه نسبت به سال پیش تعداد شرکت کننده کمتری داشت ولی بسیار جامع تر و بهتر برگزار شد. در این مسابقات اکثر تیم های شرکت کننده علاوه بر میزبانی از نحوه برگزار مسابقات اعلام رضایت کردند. تمامی شرکت کنندگان در این مسابقه مدال طلا و لوح دریافت کردند و برخی نونهالان که نمایش تکنیک بهتری داشتند به آنها لوح برترین اهداء شد.

وی در خصوص اهمیت دادن به این رده سنی و ساختن وزنه برداران آینده دار در این استان را این گونه توصیف کرد: رده سنی نونهالان یکی از مهمترین رده های سنی در هر رشته ورزشی علی الخصوص وزنه برداری است. به همین دلیل باید توجه ویژه ای به این بخش بشود. دوسال متوالی که این رده فعال شده نونهالان زیادی مخصوصاً در استان کردستان به این رشته گرایش داشتند و این اصلی ترین برنامه هیئت وزنه برداری استان کردستان است تا آینده ی روشنی برای وزنه برداری بسازیم.

  

وی ادامه داد: اکثر کشورهای مدعی در رشته وزنه برداری، مسابقات مختلفی را برای گلچین کردن ورزشکاران مستعد اجرا می کنند. شاید شیوه اجرا متفاوت باشد، ولی به این واقعیت پی برده اند که این رده سنی برای آینده وزنه برداری کشورشان تعیین کننده است. 

جوانمردی در خصوص برگزاری مسابقاتی ایده آل در رده سنی نونهالان در شهرستان بانه گفت: بنده و تمامی همکارانم برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات نونهالان در بانه تلاشمان را دوچندان کردیم که خوشبختانه باتوجه به اعلام رضایت تیم های شرکت کننده این مهم نیز اتفاق افتاد.

وی در خصوص عدم حضور برخی از استان ها در دومین دوره جشنواره استعدادیابی تاکید کرد: ما تمام امکانات را از قبیل خوابگاه، سالن مسابقات و سالن غذا خوری به بهترین شکل فراهم کردیم و توقع بیشتر از این از همکارانم در سایر هیئت های استانها داشتیم ولی بعضی از استان ها اهمیت چندانی به مسابقات استعدادیابی نونهالان در بانه ندادند. امیدوارم فدراسیون وزنه برداری با هیئت های که با بی تفاوت نسبت به این مسابقات در بانه حضور پیدا نکردند، برخورد لازم را به عمل آورد. 

رئیس هیئت وزنه برداری کردستان در خصوص عدم رتبه بندی دومین دوره جشنواره استعدادیابی وزنه برداری نونهالان سراسر کشور افزود: با نظر هیات ژوری امتیاز بندی برای تکنیک های برتر انجام شد و 25 وزنه بردار انتخاب شدند و هیچ عنوان دیگری برای تیم ها یا مربیان لحاظ نشد. ولی شیوه وزنه زدن و رای داوران به خوبی برای نونهالان اجرا گردید که نونهالان با شیوه مسابقات آشنا شوند.