چهارشنبه, 06 دی,1396

جهانپور: استعدادیابی، اولویت نخست ما در هیئت وزنه برداری آذربایجان شرقی است

گام های موثری برای فعالیت بیشتر در بخش بانوان برداشته ایم

جهانپور: استعدادیابی، اولویت نخست ما در هیئت وزنه برداری آذربایجان شرقی است
رئیس هیئت وزنه برداری استان آذربایجان شرقی گفت: در این مجموعه، بیشتر تمرکزمان روی استعدادیابی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ جلیل جهانپور کوزه کنانی رئیس هیئت وزنه برداری استان آذربایجان شرقی در خصوص عملکرد وزنه برداری این استان، در سال 96 تصریح کرد: بنده از تیرماه سال 96 به عنوان رئیس هیئت وزنه برداری استان مشغول به کار شدم و به همراه سایر همکاران خود در این مجموعه، تمام تلاش خود را برای پرورش استعدادهای ناب در وزنه برداری متمرکز کرده ایم.

وی در خصوص حضور تیمهای منتخب استان آذربایجان شرقی در مسابقات کشوری و منطقه ای تاکید کرد: تیم وزنه برداری استان آذربایجان شرقی در مسابقات شمال غرب کشور با حضور تیم های اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان و کردستان به مقام قهرمانی دست پیدا کرد. همچنین، در مسابقات پیشکسوتان به میزبانی ورزقان قهرمان شدیم. در رده سنی جوانان قهرمانی کشور نیز به میزبانی شهرستان مراغه، جایگاه پنجم کشور را به خود اختصاص دادیم.

رئیس هیئت وزنه برداری استان آذربایجان شرقی در خصوص آغاز فعالیت وزنه برداری بانوان در این استان خاطرنشان کرد: در بخش بانوان گام های موثری برای فعالیت هر چه بیشتر بانوان در وزنه برداری برداشته ایم. حضور جدی بانوان در این رشته در اولویت کاری ما قرار دارد، برهمین اساس سرکار خانم “لیلا حبیب زاده” را به عنوان نایب رئیس بانوان هیئت وزنه برداری استان آذربایجان شرقی انتخاب کردیم. وی هم اکنون در مقطع دکترای تربیت بدنی مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: تا پایان سال 96 یک دوره کلاس مربی گری نیز برای معلمان ورزش مدارش برگزار خواهیم کرد تا از دانش و تجربه این مربیان در بحث استعدادیابی، برای پرورش و رشد وزنه برداران در بخش بانوان بهره ببریم.

کوزه کنانی در خصوص برنامه های وزنه برداری استان آذربایجان شرقی در سال 97 تاکید کرد: برای موفقیت هر چه بیشتر وزنه برداری استان مان، در سال 97 نیز برنامه ریزی زیادی را در دستور کار داریم. استعدادیابی، جذب اسپانسر و حضور یک تیم منسجم در لیگ برتر وزنه برداری جوانان باشگاههای کشور از جمله برنامه های ما خواهد بود. امیدواریم با این کارهای زیر بنایی، سالهای آتی در رده های سنی نوجوانان و جوانان حرف های برای گفتن داشته باشیم.

رئیس هیئت وزنه برداری استان آذربایجان شرقی در پایان گفت: برای پیشرفت هر چه بیشتر وزنه برداری آذربایجان شرقی، به حمایت های فدراسیون و پیشکسوتان وزنه برداری احتیاج داریم تا برنامه های تدوین شده خود را در تمامی شهرستان ها عملیاتی کنیم.