جمعه, 26 آذر,1395

جام باشگاههای آسیا در قطر

اعتبار ایران به وزنه برداری آسیا ارزش می دهد

جام باشگاههای آسیا در قطر

ایران همیشه به وزنه برداری آسیا اعتبار می دهد تا جاییکه اینبار هم تیم هایی از ایران مسابقات باشگاهی آسیا را در قطر با ارزش تر کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پس از چندین سال غیبت، سرانجام برای نخستین بار رقابتهای جام باشگاههای آسیا با حضور سه نماینده از کشورمان پیگیری شد. تیم های ملی حفاری و ذوب آهن از قبل حضورشان در رقابتهایی باشگاهی آسیا حتمی شده بود.نیروی زمینی هم با رایزنی علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان در کنفدراسیون وزنه برداری آسیابه این پیکارها پا گذاشت. سه تیم از کشورمان در این رقابتها، باعث شد تا تنور مسابقات برای آسیایی ها داغتر شود.

نیروی زمینی ارتش که با داشتن جوانان صاحب نام در وزنه برداری همیشه مدعی این رده سنی بوده، اینبار هم با جوانان شایسته به قطر آمد و در روز اول در صدر قرار گرفت.اکبر خورشیدی فر که مربی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان نیز هست، یکی از مربیان قدیمی و سرشناس وزنه برداری کشورمان به حساب می آید، در دیداری که آیان رییس فدراسیون جهانی با وی داشت، به او یادآور شده؛ همیشه حضور وزنه برداران ایرانی باعث اعتبار مسابقات است.

بدون وزنه برداری ایران مسابقات لذتی ندارد
رقابتهای وزنه برداری جام باشگاهی آسیا میدانی که سه تیم ایرانی ذوب آهن، ملی حفاری و نیروی زمینی به آن اعتبار دادند تا جاییکه رقابت در اوزان 56 کیلوگرم که دویرانی، اصغر نژاد و گلپرور سه وزنه بردار ایرانی روی سکو قرار گرفتند. در 62 کیلوگرم عسگری با درخشش خود عرصه را برای رقبای سبک وزن آسیایی اش تنگ کرده و گوی و میدان را از آنها با کسب سه نشان طلای خوش رنگ ربود.
شاهقلیان، نیری و چترایی 77 کیلویی ها ایرانی از تیم نیروی زمینی و ذوب آهن فقط یک طلای یکضرب را توسط شاهقلیان نصیب ایرانی ها کردند. در این وزن “آیدرکازوف” گوی رقابت را از ایرانی ربود تا نشان دهد قزاقستان هنوز قزاق است!

قطر کاپ در اوزان85، 94 و 105+ کیلوگرم برگزار می شود.در دسته 85 با حضور وزنه بردارانی از مصر، لیبی، ایتالیا ولیتوانی پیگیری شد. حسونا در رقابتهای جام باشگاهی آسیا و قطر کاپ به مدال طلا دست یافت. پس از فارس قطری، مکوندی و خدادادی از ملی حفاری به مدال های نقره و برنز دست یافتند.

آزمایش دوپینگ توسط فدراسیون جهانی گرفته شد

دراین میان شش وزنه بردار مدال آور کشورمان «حسن گلپرور، حسین سلطانی،سجادبهروزی، مجیدعسگری، علی مکوندی و وحید خدادادی » نیز پس از حضور ماموران ضد دوپینگ فدراسیون جهانی در دوحه برای تست دوپینگ حاضر شده و بی معطلی نزد افسران تست دادند.