شنبه, 23 شهریور,1398

ثبت روز جهانی وزنه برداری به تصویب رسید

با پیشنهاد ایران به فدراسیون بین المللی

ثبت روز جهانی وزنه برداری به تصویب رسید

با پیشنهاد عضو ایرانی کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون بین المللی، ثبت روز جهانی وزنه برداری به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری؛ محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان و عضو کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون جهانی امروز (شنبه 23 شهریورماه) در نشست هم اندیشی و پژوهشی این کمیته شرکت کرد. در این جلسه، وی پیشنهادی مبنی بر نامگذاری یک روز به نام روز جهانی وزنه‌برداری را به مسئولان IWF ارائه کرد که طرح اولیه به تصویب اعضای این کمیته رسید.

بیرانوند سه روز‌ ( 28 مارس، 10 ژوئن و 7 آوریل) را برای انتخاب این روز جهانی ارائه کرد تا از این طریق وزنه‌برداری بیشتر از قبل بین خانواده‌ها ترویج داده شود و علاقمندان بیشتری به سمت این رشته با قدمت گرایش پیدا کنند.

28 مارس سال 1891 میلادی (8فروردین سال1270 هجری شمسی) مصادف است با برگزاری نخستین دوره رقابتهای آماتوری وزنه‌برداری جهان، 7آوریل سال1896 میلادی (19 فروردین 1275 هجری شمسی) برابر است با حضور رشته وزنه‌برداری در بازیهای المپیک نوین و 10 ژوئن سال1905 میلادی (20 خرداد سال 1284 هجری شمسی) روزی که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تاسیس شد.

در این رابطه بیرانوند اظهار داشت: خوشبختانه با کلیات طرحی که پیشنهاد داده بودم، موافقت شد. وزنه‌برداری جزو اولین رشته‌های المپیکی محسوب می‌شود و ما هم تصمیم داریم تا هر طور شده باعث حفظ این رشته در المپیک شویم. پوستری را با توجه به موارد اشاره شده، طراحی کردم و همچنین شعاری برای این روز پیشنهاد دادم.