شنبه, 19 اسفند,1396

تیم خوزستان قهرمان، سومین دوره جام بین المللی فجر شد

موسوی به عنوان برترین وزنه بردار، جایزه نقدی خود را دریافت کرد

تیم خوزستان قهرمان، سومین دوره جام بین المللی فجر شد

سومین دوره مسابقات وزنه برداری بین المللی جام فجر (یادواره سردار شهید عزیز الماسی) در اهواز با قهرمانی تیم خوزستان و کسب 628 امتیاز، به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ آخرین روز از سومین دوره مسابقات وزنه برداری بین المللی جام فجر (یادواره سردار شهید عزیز الماسی) با برگزاری رقابت همزمان وزنه برداران اوزان 105 و 105+ کیلوگرم در سالن امام رضا(ع) شهرک نفت به پایان رسید و تیم خوزستان با 628 امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت.

برهمین اساس سید جلال قریشی و رضا نصیری در دسته 105 کیلوگرم و میلاد رهبری نژاد در دسته 105+ کیلوگرم هر سه از تیم خوزستان با حریفان خود پیکار کردند.

رضا نصیری وزنه بردار تیم خوزستان در حرکت یکضرب وزنه 156 کیلوگرم را بالای سر برد، در حرکت دوضرب وزنه 191 کیلویی را به نام خود ثبت کرد تا با مجموع 347 کیلوگرم سه مدال طلا بگیرد.

سید جلال قریشی دیگر وزنه بردار کشورمان در حرکت یکضرب وزنه 145 کیلویی را مهار کرد در حرکت دوضرب وزنه 190 کیلوگرم را بالای سر برد و در مجموع با حدنصاب 335 کیلوگرم سه مدال نقره را بدست آورد.رازقی از افغانستان با مجموع 230 کیلوگرم سه مدال برنز گرفت.

میلاد رهبری نژاد وزنه بردار تیم خوزستان نماینده ایران در رقابتهای بین المللی جام فجر در حرکت یکضرب وزنه های 155، 165 و 170 کیلوگرم را بالای سر برد. در حرکت دوضرب نیز با موفقیت وزنه 212 کیلویی را بالای سر برد تا در این رقابتها به سه مدال نقره دست پیدا کند. در این وزن گیورگی چخیدزه از گرجستان با مجموع 400 کیلوگرم، موفق به دریافت سه مدال طلا شد.

خوزستان قهرمان شد
بدین ترتیب تیم وزنه برداری خوزستان به عنوان نماینده کشورمان در این رقابتها با کسب 628 امتیاز تیمی، قهرمان سومین دوره جام بین المللی فجر شد. تیم های سوریه با 282 امتیاز و نپال با 203 امتیاز بر روی سکوی های دوم و سوم ایستادند.

موسوی برترین وزنه بردار
با پایان این دوره از مسابقات، نفرات برتر با احتساب امتیازات فردی از سوی کمیته مسابقات معرفی شدند. برهمین اساس سید ایوب موسوی دارنده مدال نقره مسابقات بزرگسالان جهان در سال 2017 آمریکا، با کسب 433 امتیاز فردی به عنوان برترین وزنه بردار معرفی شد و جایزه نفر اول را گرفت.

رحمان اورامه دیگر وزنه بردار استان خوزستان و ملی پوش تیم جوانان کشورمان با کسب 417 امتیاز انفرادی نفر دوم، میلاد رهبری نژاد با 415 امتیاز سوم، علی مکوندی با 414 امتیاز چهارم و دو وزنه بردار گرجستانی با 412 و 399 امتیاز پنجم و ششم شدند.