جمعه, 11 تیر,1395

توجه به تیم های پایه آینده وزنه برداری را تضمین می کند

رییس هیات وزنه برداری استان لرستان: نقدهای مخرب سودی برای وزنه برداری ندارد

توجه به تیم های پایه آینده وزنه برداری را تضمین می کند

رییس هیأت وزنه برداری استان لرستان با تاکید بر این موضوع که توجه و رسیدگی به تیم های پایه و نیز اعتقاد به مقوله استعدادیابی قطعاً می تواند آینده وزنه برداری ایران را تضمین کند، معتقداست که نقد کردن اگر از روی دلسوزی و برای پیشرفت هر چه بهتر کارها باشد اتفاق بسیار پسندیده ای می تواند باشد.در غیر این صورت نقدهای مخرب به جز ایجاد حاشیه و بهم ریختن تمرکز وزنه برداری آن هم در آستانه بازیهای المپیک حاصلی به دنبال نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی شاهرخی رییس هیات وزنه برداری استان لرستان در خصوص موفقیت رضا بیرالوند وزنه بردار جوان و با آتیه این استان اعتقاد دارد: رضا بیرالوند در کارنامه ورزشی خود قهرمانی مسابقات نوجوانان آسیا را نیزدارد. وی توانست در رقابتهای جهانی جوانان در گرجستان عملکرد رضایت بخشی داشته باشد و 3 مدال برنز را از آن خود کند. امیدوارم سه نماینده باقی مانده کشورمان امروز و فردا در رقابتهای قهرمانی جوانان جهان بهترین نتایج را برای وزنه برداری ایران کسب کنند تا تیم ملی جوانان ایران بار دیگربعنوان ارزشمند قهرمانی جهان برسد.

وی در خصوص اعزام تیم کامل جوانان به مسابقات جهانی گرجستان تاکید می کند: متاسفانه در چند سال گذشته اعزام تیم های نوجوانان و جوانان بصورت ناقص انجام می شد ولی هم اکنون تیم های پایه ای به صورت کامل به رقابتها اعزام می شوند که این موضوع جای امیدواری برای آتیه وزنه برداری ایران دارد.

شاهرخی در خصوص عملکرد وزنه براران استان لرستان در سالهای اخیر اظهار کرد:درچند سال اخیر وزنه برداران استان لرستان مقام های قابل توجه ای را در رقابتهای بین المللی مختلف بدست آورند. همچنین با توجه به پتانسیل بالای که وزنه برداری در استان لرستان دارد، وزنه برداران مستعد این استان موفق شدند در رقابتهای داخلی نیز در رده سنی نوجوانان و جوانان در صدر رقابت های کشوری ولیگ عرض اندام کنند که این نشان دهنده توانمندی های بالای استان است.

رییس هیأت وزنه برداری استان لرستان در خصوص عملکرد هیأت وزنه برداری استان لرستان در طول دو سالی که از حضور وی در مسند ریاست این مجموعه می گذرد، تصریح کرد: نزدیک به دوسال است در هیات وزنه برداری استان لرستان حضور دارم، تمامی تلاشم این بوده تا ابتدا لیگ استانی را برای پرورش استعدادهای وزنه برداری در استان برگزار کنیم و طوری در خدمت مجموعه وزنه برداری استان لرستان باشیم که در سال های آتی بیش از این نام وزنه برداران استان چه در عرصه داخلی و چه در رقابتهای بین المللی بدرخشد.

دبیر کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری در خصوص برنامه های آینده این کمیته برای کشف و پرورش استعدادهای شاخص در این رشته قدرتی خاطر نشان کرد: از زمانی که کمیته استعدادیابی در فدراسیون جدید راه اندای شد بحث استعدادیابی خیلی خوب دنبال می شود.کمیته استعدادیابی در سطح کشور در چند منطقه برنامه ریزی شده است و همانطوریکه شاهد هستیم این برنامه ریزی مدون نتایج خوبی را به دنبال داشته است. تردید ندارم که اگر توجه به وزنه برداری پایه در آینده نیز ادامه دار باشد شاهد موفقیت های بزرگتری در عرصه های مختلف بین المللی خواهیم بود.

شاهرخی در خصوص برخی حواشی وانتقادات اخیر به بخش های مختلف فدراسیون وزنه برداری تاکید دارد:اگر کسانی هستند که از سر دلسوزی انتقاد می کنند تا مشکلات و نقایص احتمالی مرتفع شود وکارها طبق روال عادی خوب پیش برود، این نقد مفید است و قطعاً به سود وزنه برداری است.ولی اگر نقدها مخرب باشند و با نیت شخصی از سر غرض ورزی وبرای تخریب فدراسیون رسانه ای شود قطعاً این انتقادات ابتدا وزنه برداری را وارد حاشیه می کند و سپس باعث گرفتن سرعت پیشرفت وزنه برداری در سال های آینده می شود.بی شک این گونه نقدهای مخرب و شخصی به هیچ وجه مورد قبول هیچ یک از اهالی دلسوز و فهیم وزنه برداری نخواهد بود.مخصوصاً در شرایط فعلی که وزنه برداری ایران بازیهای المپیک را پیش رو دارد.

رییس هیأت وزنه برداری استان لرستان در خصوص آماده شدن تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان برای المپیک2016 ریو گفت: قهرمانان ملی پوش بزرگسالان کشورمان نیز در اردوهای آماده سازی تلاش خود را می کنند تا در المپیک 2016 ریو نتایج خوبی را برای کشورمان به ارمغان بیاوردند و رکوردهای که قهرمانان کشورمان در اردوی تیم ملی از خودشان به ثبت رساندند نویدبخش روزهای پرفروغ برای وزنه برداری ایران است.بنابراین پیشنهادم این است در شرایط فعلی وفاق و همدلی جامعه وزنه برداری بیش از هر موضوع دیگری اولویت دارد و و ما باید آن را حفظ و حراست کنیم.