چهارشنبه, 13 مرداد,1395

تلاش برزیلی ها برای برگزاری رویدادی در حد المپیک

دهکده بازی ها آماده افتتاحیه

تلاش برزیلی ها برای برگزاری رویدادی در حد المپیک

در شرایطی که تنها 3 روز مانده تا آغاز رسمی المپیک 2016، برزیلی ها همچنان در حال آماده سازی نهایی بخشی از سالن های مسابقات مثل سالن اختصاصی در نظر گرفته شده برای برپایی مسابقات وزنه برداری این دوره از رقابتها هستند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ نخستین گروه از کاروان وزنه برداری کشورمان متشکل از تیم مدیریتی ( علی مرادی رییس فدراسیون و دکتر داود باقری رییس کمیته پزشکی این مجموعه) پس از اعزام به ریودوژانیرو برزیل میزبان برگزاری المپیک 2016، هم اکنون در دهکده بازی ها مستقر شده و مهیای برگزاری کنگره رسمی مسابقات وزنه برداری و نیز حضور در مراسم ویژه افتتاحیه المپیک ریو هستند.

گفتنی است؛ دومین گروه از کاروان وزنه برداری که شامل ( سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی ، کیانوش رستمی ملی پوش دسته 85 کیلوگرم ، علی هاشمی و سهراب مرادی دو ملی پوش دسته 94 کیلوگرم و در نهایت احسان شریف احمدی ماساژور تیم ملی ) می شود نیز قرار است 15 مرداد صبح روز جمعه همین هفته تهران را به مقصد ریودوژانیرو ترک کنند.

گفته می شود که اگر چه تب بازی های المپیک به صورت رسمی از روز جمعه (15 مرداد) در برزیل گرم می شود، اما گویا هنوز برزیلی ها نتوانستند آنطور که باید مثل میزبان های 2 دوره قبل ( چین و انگلیس) شرایط و فضای ایده الی را برای میهمانان خود فراهم آورند. همچنین هنوز در فاصله کمتراز 3 روز تا آغاز مسابقات برخی از سالن های اختصاصی رشته های مختلف مثل وزنه برداری تکمیل نشده است.

به هر  روی برای اینکه با برخی از فضاها و امکاناتی که میزبان برگزاری بازی های المپیک 2016 برای آسایش و رفاه میهمانان ورزشی خود از سراسر جهان دردهکده بازی ها در نظر گرفته اند آشنا شویم بد نیست با هم در ادامه مرور کوتاهی به این قبیل ویژگی های دهکده بازی های 2016 ریو داشته باشیم.

ویژگی های دهکده بازی ها و تدابیری که برزیلی ها برای نقل و انتقال میهمانان خود از فرودگاه تا محل اسکانشان در دهکده و نیز رفت وآمد آنها تا سالن های مسابقات، رستوران، محل های رفاهی و تفریحی و….، و غیره در نظر گرفته اند به شرح زیر است:

1. طراحی و اختصاص رستوران ٢٤ ساعته با طبخ غذاهای متفاوت طبق ذائقه ملل و فرهنگهای مختلف خصوصا طبخ غذای «حلال» که برای مسلمان نیزاز اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

2.در بدو ورود از فرودگاه ورزشكاران به دهكده منتقل می شوند و بعد از بازرسي از طريق گيت و دستگاه ؛ بدون باز كردن چمدانها وارد دهكده بازی ها و محل اسکانشان مي شوند.

3.هر كشوري پرچم خودرادرساختمان محل اسكان نصب كرده است. 

4.وادا (آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ) جلوی درب ورودي رستوران مستقر شده اند واینگونه به نظر می رسد،آنها ضمن كنترل ورزشكاران شرایطی ویژه برای مبارزه با این پدیده شوم ایجاد وطراحی کرده اند.

5. ستاد برگزاری بازی های المپیک در دهکده بازی ها اتليه عکسی را طراحی کردند تا ورزشكاران و کلیه مدعوین در دهکده بتوانند بعد از ورود به سايت (hub.olympic.org) عكس يادگاري بگيرند تابدون نيازبه رفتن خارج از فضای دهكده با مناظر ديدني و طبيعي ريو عكس یادگاری داشته باشند.

 

6. محل بازی و سرگرمی برای ورزشکاران نزديك به محل اسكان تیم ملی وزنه برداری است.

 

7. اتوبوس محل اسكان تا سالن تمرين و مسابقه هر ٨ دقيقه اطراف ٣٣ ساختمان دهكده بازی ها در حال حرکت است و جلوی هر ساختمان ايستگاه دارد.