دوشنبه, 09 اسفند,1395

تقاضای سرمربی تیم ملی از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک

انوشیروانی: وزنه برداری نیاز به حمایت مالی بیشتر دارد

تقاضای سرمربی تیم ملی از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک

سرمربی تیم ملی وزنه برداری کشورمان در معتقد است؛ از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درخواست داریم که بودجه لازم را برای فدراسیون تامین کنند تا بتوانیم فارغ از مشکلات با انگیزه بالاتر برای مسابقه‌ها تمرین کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون وزنه برداری در خصوص برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون وزنه برداری تصریح کرد: مجامع نقاط ضعف و قوت کادر فنی و تیم های ملی را پوشش می دهد و به حرکت در مسیر درست آنان کمک می کند.

سرمربی تیم ملی در خصوص اردوی ملی پوش بزرگسال گفت: در حال حاضر وضعیت ملی پوشان خوب است و تمرینات منظمی را پشت سر می گذارند و بعد از فینال لیگ، تمرین بسیار سنگینی را پشت داشتیم تا بتوانیم پیش از تعطیلات عید به اهداف مورد نظر دست یافته و با شرایط خوبی برای مسابقات کشورهای اسلامی در ترکمنستان آماده شویم.

وی ادامه داد: در این میان تنها مشکلات مالی ما را اذیت می‌کند. خواهشی که از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک داریم این است که بودجه لازم را برای فدراسیون تامین کنند تا بتوانیم فارغ از مشکلات با انگیزه بالاتر برای مسابقه‌ها تمرین کنیم.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری با بیان اینکه هر زمانی که رستمی به اردو بیاید، وی را می پذیریم، گفت: هر کمکی که برای آماده سازی این ملی پوش نیاز باشد، انجام می دهیم. رستمی قهرمان و اسطوره وزنه برداری است و باید کمک کنیم تا قهرمانی هایش را تکرار کند.

انوشیروانی در خصوص حضور بهداد سلیمی در فینال لیگ تاکید کرد: او تازه مصدومیت المپیک را پشت سر گذاشته بود و به دنبال این بودیم که طی یک ماه و نیم آینده او به شرایط ایده آل برسانیم و با آمادگی بالا راهی مسابقات آسیایی شود.

وی افزود: با توجه به نیاز باشگاه ذوب آهن به سلیمی و قرارداد آنان با وی،‌ این وزنه بردار مجبور شد تا در فینال لیگ شرکت کند که این مساله منجر به تورم زانوی وی شد.

سرمربی تیم ملی در خصوص جام فجر نیز گفت: شرایط به گونه ای نیست که همه ملی پوشان جام فجر که چند روز آینده برگزار می شود ،‌شرکت کنند و برهمین اساس با توجه به اینکه مسابقات جوانان جهان سه ماه دیگر برگزار می شود، بنابراین تیم جوانان و یک تیم از استان خوزستان در رقابت های جام فجر شرکت خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی در مورد انتقادهایی که نسبت به نبود تیم بزرگسالان در جام فجر می‌شود تصریح کرد: در اولین دوره جام فجر ما با تمام توان شرکت کردیم و تمام ستاره‌های ایران نیز حضور داشتند اما الان زمانی نیست که بخواهیم وزنه‌برداران خود را تحت فشار بگذاریم. ما دوست داریم که ملی‌پوشان در میدان‌های بزرگ، خصوصاً در رقابت‌هایی که ایران میزبان آن است با تمام توان شرکت کنند.

وی ادامه داد: اما با رایزنی که داشتیم تصمیم بر این شد یک تیم از استان خوزستان شرکت کند و تیم ملی جوانان هم با تمام توان و به صورت کامل در مسابقه‌های جام فجر وزنه بزند. به هر حال آن‌ها جویای نام هستند و مسابقه‌های جام فجر بهترین فرصتی است که در آن شرکت کنند. با توجه به اینکه در یک سال دو بار مسابقه جام فجر برگزار شد بنابراین بهتر است که در دومین دوره تیم جوانان شرکت داشته باشد.