شنبه, 04 اردیبهشت,1395

تصویب لباس جدید وزنه برداران زن مسلمان

رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان به گزارش مالی کنفدراسیون آسیا اعتراض کرد

تصویب لباس جدید وزنه برداران زن مسلمان
کنگره کنفدراسیون وزنه برداری آسیا امروز (شنبه 4 اردیبهشت) با حضور تاماش آیان رییس فدراسیون بین المللی برگزار شد که علی مرادی رییس فدراسیون به گزارش بخش مالی این کنگره اعتراض کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان پس از پایان کنگره رقابتهای قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر تاشکند ازبکستان افزود: گزارش مالی که در کنگره ارائه شد به نظر من شفاف نبود و به همین دلیل به آن اعتراض کردیم و لازم بود که تا اعضاء هیات رییسه کنفدراسیون آسیا در این رابطه شفاف سازی کنند. چرا که در زمان دبیر کلی بنده در کنفدراسیون وزنه برداری آسیا، در این زمینه بسیار شفاف عمل کرده  و تمامی بودجه هایی که از طریق درآمدزایی داشتیم را به حساب بانک الاهلی قطر منتقل کرده بودیم . اسناد آن را به کنفدراسیون وزنه برداری آسیا ارائه کردیم که اعتراض من در این رابطه مورد تایید سایر اعضا کنگره قرار گرفت.
وی ادامه داد: تاماش آیان رییس فدراسیون بین المللی نیز در این جلسه توضیحاتی را در رابطه با گزارش های مالی و همچنین برخی مسابقات که گزینشی المپیک 2016 ریو است را ارائه کرد که بنده نیز در ادامه صحبت های آیان گزارشی در خصوص برگزاری تورنمنت بین المللی جام فجر در تهران (9 تا 13 خرداد) ارائه دادم که مورد استقبال کشورهای آسیایی قرار گرفت.همزمان با با برگزاری جام فجر (9 تا 13 خرداد) قرار است با همکاری فدراسیون بین المللی کلاس های آنتی دوپینگ و متدولوژی علم تمرین برگزار خواهد شد و دعوت نامه هایی را نیز برای کشورهای مختلف جهان ارسال کردیم و امیدوارم جام فجر که گزینشی المپیک هست را به خوبی و آبرومندانه برگزار کنیم.
رییس فدراسیون وزنه برداری یادآور شد: تاکنون کشورهای روسیه، آلمان، ایتالیا، لهستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، مالت، عراق، پاکستان و مغولستان برای حضور در جام فجر اعلام آمادگی کرده ند و در این مسابقات کشورهایی شرکت می کنند که ورزشکاران مطرحی داشته و برای حضور در المپیک نیاز به حضور در مسابقات گزینشی دارند و این مسابقات در دسته های 85 ، 94، 105 و به اضافه 105 کیلوگرم شرکت خواهد کرد.
وی در خصوص تصویب لباس بانوان مسلمان در رقابت های قهرمانی آسیا نیز خاطرنشان کرد : کنفدراسیون وزنه برداری آسیا لباسی را برای بانوان مسلمان طراحی کرده بود که این بانوان بتوانند در مسابقات وزنه برداری حضور یابند که این لباس امروز در کنگره کنفدراسیون وزنه برداری آسیا که تاماش آیان نیز حضور داشت مورد تصویب قرار گرفت.
مرادی در پاسخ به این سئوال که با توجه به تصویب پوشش بانوان اسلامی آیا شرایط برای حضور بانوان ایرانی در وزنه برداری مهیا خواهد شد؟ گفت: در این زمینه با توجه به استقبالی که برخی از بانوان کشورمان داشتند، باید بررسی لازم را به عمل آوریم. مدال های زیادی در بازی های المپیک و بازیهای آسیایی به ورزشکاران مرد و زن داده می شود و امیدوارم با توجه به طراحی لباسهای جدید بانوان ایرانی هم بتوانند در این رشته فعالیت داشته باشند.
مرادی همچنین تصریح کرد : در دیداری که با تاماش آیان رییس فدراسیون بین المللی داشتیم کتابچه مقررات و قوانین فنی رشته وزنه برداری که توسط کمیته آموزش فدراسیون تهیه و تدوین شده بود توسط دکتر حکمت پور رییس کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون وزنه برداری کشورمان به تاماش آیان داده شد که مورد استقبال فدراسیون بین المللی نیز قرار گرفته است.
رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان نیز تاکید کرد: این مسابقات به دلیل آنکه یکی از مراحل گزینشی المپیک 2016 ریو است از حساسیت خاصی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه در این مسابقات 30 کشور حضور دارند یادآور شد: زمانی که من دبیر کل کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بودم در چنین مسابقاتی حدود 40 تا 42 کشور شرکت می کردند اما با این حال این مسابقات علیرغم گزینشی بودن المپیک با توجه به رقابت تیم های آسیایی از حساسیت بالایی برخوردار است و ایران همواره یکی از تیم های قدرتمند آسیا بوده است.
مرادی بیان داشت: در عین حال قصد داریم در این مسابقات ارزیابی فنی انفرادی و تیمی از نفرات ملی پوش داشته باشیم چرا که شاکله تیم ملی ایران در المپیک همین ملی پوشان و تعدادی دیگر که در تهران در حال تمرین هستند، خواهند بود و به دنبال آن هستیم که دوباره ورزشکاران کشورمان در سطح بین المللی حضور فعال تری داشته باشند
رییس فدراسیون وزنه برداری در پایان خاطرنشان کرد : همچنین در این کنگره مقرر شد جام باشگاههای آسیا روزهای 26 تا 30 نوامبر سال 2016 در کشور چین برگزار شود.