یکشنبه, 19 اسفند,1397

تشریح فهرست نهایی تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی 2019 آسیا از زبان سرمربی

برخواه: رقابت سنگینی با وزنه برداری چین خواهیم داشت

تشریح فهرست نهایی تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی 2019 آسیا از زبان سرمربی

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان به تشریح وضعیت این تیم جهت اعزام به مسابقات قهرمانی 2019 آسیا در چین پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، محمدحسین برخواه در خصوص ترکیب نهایی تیم ملی بزرگسالان جهت شرکت در مسابقات قهرمانی 2019 آسیا در چین اظهار داشت: آخرین فرصت برای ارسال اسامی، روز یکشنبه بود که پس از برگزاری یک ماه و نیم اردو، به جمع بندی نهایی رسیدیم تا ترکیب 12 نفره را برای اعزام اعلام کنیم.

وی عنوان کرد: در دسته 89 کیلوگرم یک رکوردگیری به عمل آمد و در نهایت علی میری و مسعود چترایی انتخاب شدند. در دسته 96 کیلوگرم، سهراب مرادی به دلیل مصدومیت نمی تواند در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند و سیدایوب موسوی و کیانوش رستمی در این وزن حضور دارند. در دسته 102 کیلوگرم رضا بیرانوند و امیر حقوقی که در مسابقات جهانی حاضر بودند، اعزام می شوند که عملکرد قابل قبولی در آن رویداد داشتند که امیدواریم در این دوره هم خوب کار کنند.

سرمربی تیم ملی بزرگسالان افزود: در دسته 109 کیلوگرم هم علی هاشمی و کیا قدمی دو نماینده کشورمان در جام فجر، رکوردهای خوبی را ثبت کردند و این دو ملی پوش این توانایی را دارند که در چین رکوردهای بالاتری را داشته باشند. در فوق سنگین نیز علی داوودی و سعید علی حسینی حضور خواهند داشت.

برخواه در مورد رقابت ملی پوشان کشورمان در وزن 109 کیلوگرم با میزبان اظهار داشت: در وزن 109 کیلوگرم رقابت خیلی سختی را با رقیب چینی خواهیم داشت. امیدوارم بتوانیم در این وزن مدال طلا را به دست بیاریم.

وی در خصوص دو وزنه بردار ذخیره برای مسابقات نیز گفت: دو رزرو اعلام کردیم که میرمصطفی جوادی و محسن دادرس هستند که در صورت نیاز، به ترکیب اضافه می شوند.

برخواه در مورد تغییرات صورت گرفته در ترکیب برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا، تاکید کرد: نسبت به لیست مقدماتی تغییرات مختصری داشتیم ولی لیست نهایی ملاک و معیار است. بای جلسه تاییدیه نهایی (کنگره مسابقات)، ۱۰ نفر از بین این ۱۲ نفر مشخص خواهند شد. تمرکز ما بر همین ۱۲ نفر است و از بین آنها دو نفر کنار می روند.