دوشنبه, 10 خرداد,1395

تاماش آیان:

نصیری الگوی بزرگ زندگی من است

تاماش آیان:

تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری محمد نصیری قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک را نخستین سمبل زندگی خود دانست. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛‌ تاماش آیان در دیدار با دکتر محمود گودرزی که عصر امروز(دوشنبه10 خرداد) در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، ضمن تبریک به وزیر برای انتخاب علی مرادی به عنوان رئیس فدراسیون وزنه برداری، از برگزاری مسابقات مهم بین المللی جام فجر در شرایط حساس و منتهی به المپیک قدردانی کرد.

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری با تاکید به این نکته که این رشته در دنیا بدون حضور ایران جایگاه مناسبی نخواهد داشت، گفت: همیشه می گویم که وزنه برداری این کشور جادو و بهترین ها را معرفی می کند و محمدنصیری نیز یکی از بزرگان  رشته وزنه برداری و  الگوی بزرگ زندگی من است و یکی از مدل‌های حرفه‌ای در ورزش وزنه برداری برای من محمد نصیری است و او را بسیار دوست دارم.

 

وی با بیان این که 48 سال در رده بین المللی وزنه برداری فعالیت داشته است، خاطرنشان کرد: طی این سال ها، ورزش ایران به خصوص در رشته های سخت که نیاز به تلاش مضاعف دارد، موفق و همیشه برای من الگو بوده و هست. ایران در بسیاری از رشته ها مسابقات خوب و موفقی برگزار کرده که برای برگزاری مسابقات بین المللی فجر که انتخابی المپیک نیز به شمار می رود، از مسئولین این رشته و مجموعه مدیریت ورزش تشکر می کنم.

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری در ادامه موضوع دوپینگ در ورزش را بسیار حساس دانست و گفت: جای قدردانی دارد که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایران به شدت با این موضوع مقابله می کنند.

وی از رشد دوپینگ در وزنه برداری جهان ابراز نگرانی کرد و افزود: وزنه برداری دارای جایگاه ویژه و مرکز بازی های المپیک است و 10 تست مثبت در دو دوره این رقابت ها(پکن و لندن) آمار خوبی نیست که باید با کمک هم این رشته را پاک کنیم.

در این دیدار، علاوه بر دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر، بهرام افشارزاده مدیرکل حوزه وزارتی، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری، مازیار ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه، محمدنصیری قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک، برخی از اعضای فدراسیون جهانی و آسیایی از جمله نائب رئیس فدراسیون جهانی، رئیس فدراسیون آفریقا، دبیرکل فدراسیون آفریقا و دبیرکل کنفدراسیون وزنه برداری آسیا نیز حضور داشتند.