یکشنبه, 17 بهمن,1395

بیشترین امیدم در این وزن به کیانوش خواهد بود

انوشیروانی: طبق مقررات ورزشکاری که به اردو نیاید خط می خورد

بیشترین امیدم در این وزن به کیانوش خواهد بود

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان معتقد است؛ طبق مقررات آیین‌نامه‌، هر فردی از قوانین تمکین نکند، از اردوی تیم ملی خط می خورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری در نشست خبری امروز(دوشنبه 17 بهمن ماه) با اهالی رسانه، درخصوص غیبت کیانوش رستمی از اردوهای تیم ملی بزرگسالان؛ خاطرنشان کرد: هیچ اختلافی بین من و کیانوش نیست و نخواهد بود، رستمی دوست صمیمی من است. همیشه برایش احترام قائلم و از این به بعد شرایط همین گونه خواهد بود. ما شرایط او را درک می‌کنیم او 3 سال سخت تمرین کرد و در دو رقابت جهانی و یک المپیک به میدان رفت، شاید نیاز به زمان بیشتری برای ریکاوری داشته باشد. ان‌شاالله در صورتی که طبق آیین‌نامه‌ها از قوانین تمکین کند، در خدمتش خواهیم بود و برای موفقیت او تلاش می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این شرایط روی سایر ورزشکاران تاثیرگذار خواهد بود یا نه، تاکید کرد: نفراتی که در اردو هستند در دو بخش که یکی مربوط به نفرات اصلی و دیگری مربوط به نفرات جوان تر است، تمرین می‌کنند. آنها بعد از دعوتی که به اردو داشتند حضور پیدا کردند و تمرینات خود را منظم انجام می‌دهند و این ایمان را آورده‌اند که با شرایط فعلی به موفقیت می‌رسند. ما هیچ مشکلی در اردو نداریم و فقط کمی مباحث مالی اذیت می‌کند که امیدواریم مسئولان نیز صدای ما را بشنوند و مابقی پول فدراسیون را که می‌تواند بسیاری از مشکلات ما را برطرف کند، پرداخت کنند.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ادامه داد: جو اردو آرام است و همه در چارچوب یک نظم اردویی کار خود را انجام می‌دهند. من چنین رفتاری را در سایر وزنه‌برداران ندیده‌ام و همه دیدگاه‌شان آن است که در مسیر قهرمانی قدم برمی‌دارند. کیانوش رستمی به تیم ملی دعوت شد اما نیامد و به همین دلیل در ترکیب تیم اعزامی به بازی‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی نخواهد بود.

انوشیروانی عنوان کرد: رستمی یکی از نوابغ ورزش ایران است که مدال‌های باارزشی گرفته و ما بیشترین امید در وزن 85 کیلوگرم را به او داریم البته تلاش می‌کنیم نفرات جایگزین را نیز پرورش دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که دوپینگ وزنه‌برداران کشورهای مطرح آیا برای ایران یک فرصت است یا تهدید، گفت: ما به دنبال ریشه کن کردن دوپینگ در ایران هستیم در واقع دوپینگ خط قرمز فدراسیون است و همه برنامه‌ریزی‌ها در جهت حل این معضل انجام می‌شود. شاید کارمان در غیاب نفرات سرشناس که دوپینگ کرده‌اند راحت‌تر باشد اما کشورهای دیگری هم حضور دارند که فعالیت خوبی را آغاز کرده‌اند و جزء رقبای اصلی ما هستند.