شنبه, 01 مهر,1396

بیرانوند: سهراب را به بازیها آوردم تا او را محک بزنم

وزنه بردار خسته به مربی بعدی تحویل نمی دهم

بیرانوند: سهراب را به بازیها آوردم تا او را محک بزنم

سرمربی موقت تیم ملی وزنه برداری گفت: من حرکت دوضرب سهراب مرادی را با وزنه بالا آغاز کردم، چون برای مسابقات جهانی امریکا برنامه دارم و می خواستم او را محک بزنم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، محسن بیرانوند در مورد اینکه فقط برای شکستن رکورد مجموع جهان، برنامه داشتند یا حرکت دوضرب هم مدنظرشان بود، بیان کرد: اگر مد نظرم فقط شکستن رکورد دوضرب و مجموع جهان بود سهراب مرادی در یک ضرب وزنه های بالایی نمی زد و یا حرکت سوم یک ضرب را نمی آمد و استراحت می کرد. اما وقتی وزنه بردار وزن کم می کند در یکضرب راحت تر کار می کند و در دوضرب به نوعی بدن خالی می کند.
وی ادامه داد: از آنجا که سهراب مقداری وزن کم کرده بود تصمیم گرفتیم سه حرکت یک ضرب را بزند. در حرکت دوم دوضرب هم خواستیم رکورد مجموع جهان را بشکند. اگر سرحال بود گفتیم که به رکورد دوضرب جهان هم در حرکت سوم حمله کند. اما شرایط به گونه ای شد که رکورد مجموع جهان را شکست.
بیرانوند در خصوص برنامه هایش برای مسابقات جهانی امریکا گفت: برای سهراب مرادی در رقابتهای جهانی امریکا برنامه ریزی دارم، شاید لازم باشد من در آنجا وزنه بالای 220 کیلوگرم برایش آغاز کنم. مرادی در بازی های داخل آسیا باید محک می خورد و حتی به همین دلیل او را به بازیها آوردم تا محک بخورد.
سرمربی موقت تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان در خصوص ادامه همکاری در این پست با فدراسیون گفت: اگر من همچنان سرمربی تیم ملی باقی ماندم، با افتخار در خدمت تیم ملی خواهم بود. اما اگر از تیم ملی رفتم، نمی خواهم وزنه بردار خسته و بدون انگیزه ای را برای مسابقات جهانی به سرمربی آینده تیم ملی کشورم تحويل بدهم.
بیرانوند در خصوص شرایط علی میری که روز گذشته به مدال برنز دسته یافت، تاکید کرد: علی میری نزدیک دو سال از تیم ملی دور بود و حتی در لیست اولیه برای بازی های داخل سالن قرار نداشت. وی را به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت کردیم و در رکورد گیری ها خودش را نشان داد و ثابت کرد. میری بعد از کیانوش رستمی بهترین وزنه بردار در دسته 85 کیلوگرم است. اینجا هم بهترین رکورد های عمرش را زد. اما برای مسابقات جهانی ازعلی میری توقع بیشتری دارم.