پنجشنبه, 27 خرداد,1395

بیانیه شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری درخصوص اعزام صمد شجاعی به رقابتهای جهانی جوانان

دبیر شورای عالی فنی:شورای فنی اعزام شجاعی را تایید و حمایت می کند

بیانیه شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری درخصوص اعزام صمد شجاعی به رقابتهای جهانی جوانان

کاظمی نژاد دبیر شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری دلایل اصلی حضور عبدالصمد شجاعی مربی استان فارس را در مسابقات جهانی جوانان در گرجستان به همراه تیم ملی جوانان کشورمان توضیح داد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پس از معرفی عبدالصمد شجاعی بعنوان همراه تیم ملی وزنه برداری جوانان در مسابقات جهانی گرجستان، محمدرضا کاظمی نژاد دبیر شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری در خصوص این انتخاب این گونه توضیح داد و مواردی را به سمع و نظر مربیان سراسر کشور رساند.برهمین مبنا دبیر شورای عالی فنی  5مورد از دلایل فنی که اعضا شورا برحسب آن شجاعی را بعنوان مربی ادواری و همراه تیم ملی وزنه برداری در رقابتهای جهانی گزینش و تایید کردند به شرح زیر اعلام کرد:

1- این انتخاب به منظور ارج نهادن به مربیان فعال در استان ها بوده و اصل این تصمیم، یک کار جدید جهت بالابردن سطح علمی و تجربی مربیان سراسر کشور است.در حال تدوین یک آیین نامه پارامترهای کارشناسی شده هستیم که انتخاب های آتی از روی این آیین نامه  انجام می شود.

2- این انتخاب هیچ گاه ارتباطی با کسب عناوین در قهرمانی های کشور ندارد زیرا اگر چنین باشد دیگر استان ها نیز مانند خوزستان، مازندران، آذربایجان و سایر استان های دیگر درگروه های سنی دارای عناوین قهرمانی شده اند. حضور مستمر، شایسته و کسب قهرمانی تیم های استان ها را می توان بعنوان یک فاکتور در انتخاب مدنظر قرار داد اما بعنوان پاداش قهرمانی عملی نخواهد بود و حتی قانون چنین اجازه ای را به ما نمی دهد.

3- نام عبدالصمد شجاعی از طرف کمیته مربیان مطرح گردیده است. چون نامبرده در طول سال با کمیته مربیان همکاری کامل داشته و بدون هیچ چشم داشتی و در سرما و گرما مسافت طولانی را از شهر خود به تهران طی نموده و در جلسات مکرر کمیته تخصصی  مربیان حضور داشته است. لذا به پاس یکسال فعالیت چشمگیر وی این امر صورت گرفته است.

4- یکی از مهمترین ملاک های انتخاب مربی حضور قبلی و داشتن تجربه از مسابقات بین المللی بوده که بتواند در جریان مسابقات کمک حال تیم باشد خصوصا در اوزانی که ایران دو ورزشکار دارد. مسابقات جهانی محل کسب تجربه یا توجیهات از این دست نیست.

5- فعالیت وی علاوه بر امر مربیگری در امر استعدادیابی و برگزاری جشنواره های متعدد در گروه های سنی نونهالان و نوجوانان مشهود است که جشنواره جنوب کشور که چندی پیش به میزبانی شیراز برگزار شد و عنوان قهرمانی به استان فارس رسید.

همچنین انتخاب عبدالصمد شجاعی بعنوان همراه تیم ملی وزنه برداری جوانان در مسابقات جهانی گرجستان مورد تایید تمامی اعضای شورا عالی فدراسیون وزنه برداری بوده است و تمامی اعضاء از این تصمیم حمایت می کنند تا در آینده نیز اعزام مربیان شهرستانی بعنوان یک برنامه دراز مدت و اصولی و البته بر اساس آیین نامه تدوین شده مد نظر قرار گیرد.