پنجشنبه, 27 اسفند,1394

برنامه‌های نادو(ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) در سال 2016

تیم ملی وزنه برداری جوانان تست دوپینگ داد

به منظور مبارزه کلی با دوپینگ و دور نگه داشتن ورزشکاران تیم های ملی؛ نادو(ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) کشورمان از تمام اعضای تیم ملی وزنه برداری جوانان تست دوپینگ به عمل آوردند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ امسال چون در سال المپیک و پارالمپیک قرار داریم، هدفگذاری نادو(ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) انجام نمونه‌گیری‌های هدفمند، هوشمند و به صورت مکرر از ورزشکارانی خواهد بود که امید زیادی برای کسب سهمیه المپیک و همچنین شانس بالایی برای مدال آوری در المپیک و پارالمپیک دارند. به همین منظور برای اینکه ورزشکاران سالم و پاکی را راهی ریو شوند، این ستاد به صورت سرزده در اردوها و حتی منزل ورزشکاران حضور پیدا می کند و از آنها تست دوپینگ به عمل آورد. از این رو نادو غیر از تیم های ملی بزگسالان این بار به کمپ تیم ملی وزنه برداری مراجعه کرد و از تمامی نفرات تیم ملی وزنه برداری جوانان تست دوپینگ گرفتند.
همچنین تمام تلاش ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در سال 2016 بر این خواهد بود تا برنامه‌های آموزشی خود را در خصوص مکمل‌ها و داروهای ممنوعه به ورزشکاران اعزامی بیشتر کند و آنها را با قوانین و مقررات جدید آنتی دوپینگ به ویژه‌ مقرراتی که در ریو است، آشنا کند. با دادن مشاوره‌های دارویی به آنها برای استفاده از هر گونه دارو و یا مکمل حتما با پزشک تیم و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ مشورت و سپس اقدام به مصرف آن دارو کنند. زیرا دیگر زمان محدود است و فرصتی برای ریسک کردن وجود ندارد.