چهارشنبه, 15 فروردین,1397

برخواه: وزنه برداری در این اردو حذف نخواهد شد

اعلام لیست اولیه بازیهای آسیایی در 9 خرداد ماه

برخواه: وزنه برداری در این اردو حذف نخواهد شد

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان گفت: در این مرحله از اردو، برنامه ای برای حذف وزنه برداری از جمع اردونشینان ندارم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی بزرگسالان کشورمان در خصوص آغاز اردوی ملی پوشان وزنه برداری کشورمان در سال جدید اظهار داشت: 16 وزنه بردار بزرگسال، صبح امروز (چهارشنبه 15 فروردین ماه) در نخستین تمرین تیم ملی حضور یافتند و این مرحله از اردوی نیز تا 20 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. در این مرحله اردو، برنامه ای برای حذف وزنه برداری از جمع اردونشینان ندارم. ولی اگر کادرفنی به جمع بندی برسد که ملی پوشی نمی تواند ما را در مسابقات بازی های آسیایی و رقابتهای جهانی، ما را کمک کند از اردو خارج خواهد شد.

وی ادامه داد: بعد از خاتمه اردوی این مرحله (15 فروردین تا 20 اردیبهشت) بلافاصله اردوی 3 هفته ای را از 21 اردیبهشت ماه در کمپ تیم های ملی وزنه برداری برپا می کنیم. امیدوارم نفرات حاضر در این اردو، آرام آرام به اوج آمادگی نزدیک شوند تا در پایان این مرحله به وضعیت جسمانی مطلوبی دست پیدا کنند. بر این اساس در روز 9 خردادماه رکوردگیری نهایی را برگزار می کنیم تا لیست اولیه نفرات اعزامی به بازی های آسیایی مشخص شود.

برخواه در خصوص اهمیت مسابقات وزنه برداری بازی های آسیایی 2018 که از اواخر مردادماه سال جاری در جاکارتا اندونزی برگزار می شود، عنوان داشت: همه کشورها قاره آسیا برای کسب مدال بازی های آسیایی در این مسابقات شرکت می کنند و برای رسیدن به مدال، سرمایه گذاری فراوانی را انجام می دهند از این رو بازی های آسیایی همیشه برای ورزش کشورمان از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی و تلاش همه ما این است تا بهترین نتیجه را در این بازی ها بگیریم. رشته وزنه برداری نیز جز مدال آورترین رشته های ورزشی در کشورمان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به لحاظ مدالی بوده و همان گونه که انتظار مدال از وزنه برداری وجود دارد، امیدوارم در این دوره، توجه ویژه ای به وزنه برداران بشود.

وی در خصوص سهراب مرادی قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک نیز گفت: سهراب در اردوی قبلی که در شهر ماهشهر برگزار شد تمرینات خوبی داشت و در تعطیلات نوروزی نیز جداگانه تمرینات خود را پیگیری کرد و الان در وضعیت ایده آلی قرار دارد. این ورزشکار وزنه برداری است که تا چند سال آینده نیز مدال های طلای مسابقات مختلف را بدست خواهد آورد. از این رو نیاز است تا خواست ها و توقعات این ورزشکار که آنچنان هم زیاد نیست مورد توجه و بررسی قرار گیرد. فدراسیون وزنه برداری در حد توان و بضاعتش به این ورزشکار کمک کرده، ولی لازم است مسئولان ورزشی از جمله وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و مدیران استان اصفهان، خواست های به حق سهراب را رسیدگی کنند تا وی بدون دغدغه و با تمرکز به تمرینات خود بپردازد.

سرمربی تیم ملی بزرگسالان در خصوص برگزاری مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان که آبان ماه امسال در کشور ترکمنستان برگزار خواهد شد، نیز خاطرنشان کرد: مسابقات قهرمانی سال 2018 جهان به دلیل اینکه رقابتهای گزینشی و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو خواهد بود برای تمامی کشورها صاحب وزنه برداری، اهمیت ویژه ای دارد. از سوی دیگر، کشورهای محرومی که در مسابقات سال 2017 شرکت نداشتند، با آمادگی مضاعفی در ترکمنستان حضور پیدا می کنند. تمام تلاش ما نیز در این رقابتها دفاع از عنوان قهرمانی است.

برخواه در خصوص وضعیت مصدومان این مرحله از اردو گفت: سعید محمدپور کمی دچار مصدومیت است و در حال حاضر به تمرینات بدنسازی می پردازد. امیدوارم این ملی پوش هر چه سریعتر به دوران اوج و آمادگی خود برسد و مجدداً برای کشورمان افتخارآفرینی کند.

وی در خصوص شرایط آمادگی سعید علی حسینی ملی پوش سنگین وزن تیم ملی نیز این چنین توضیح داد: علی حسینی پس از عمل جراحی موفقیت آمیز زانویش، قبل از آغاز این مرحله از اردو، تمرینات خیلی خوبی را به صورت اختصاصی انجام داده و هم اکنون نیز با جدیت در تمرینات سال جدید حضور یافته است.

سرمربی تیم ملی در خصوص شرایط بهداد سلیمی نیز تاکید کرد: سلیمی وزنه بردار حرفه ای و قدرتمندی است که تمرینات خیلی خوبی را در اردوی قبلی تیم ملی و به صورت انفرادی در ماههای گذشته انجام داده است و انگیزه فراوانی دارد تا با رسیدن به فرم مناسب و ایده آل خود، دوباره جایگاه واقعی خودش را در وزنه برداری جهان بدست آورد.