چهارشنبه, 02 تیر,1395

برای موفقیت وزنه برداری در ریو نباید به حواشی مخرب دامن زد

سرپرست دبیری فدراسیون وزنه برداری: نقدها بماند برای بعد از المپیک

برای موفقیت وزنه برداری در ریو نباید به حواشی مخرب دامن زد

رفتن حسین مقامی (دبیر پیشین فدراسیون وزنه برداری) و جایگزینی استاد محمد ذهتاب (رییس شورای عالی فنی) بعنوان سرپرست موقت دبیری این مجموعه تا زمان بازگشت رییس فدراسیون وزنه برداری از رقابتهای جهانی جوانان که هم اکنون در گرجستان برگزار می شود، بار دیگر هجمه ای از حواشی و مصاحبه های انتقادی را به سمت فدراسیون وزنه برداری وارد کرد.نقدهایی که بی شک در فضای المپیکی ورزش ایران و در شرایطی که وزنه برداری کمتر از 45 روز تا حضور در بزرگترین رویداد ورزش جهان یعنی المپیک 2016 ریو زمان دارد به هیچ وجه برای این رشته مفید نیست و تنها فضای ذهنی وزنه برداران کشورمان که باید خود را برای نبردی بزرگ در ریو مهیا کنند را تخریب کرده و ذهن آنها را از هدف اصلی اشان که همانا افتخار آفرینی برای کاروان ورزش ایران است دور می کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بی تردید درهر ارگان و نهادی رفت و آمد وجود دارد. یک روز فردی در جایگاهی با حکم رییس آن مجموعه فعالیت مختص به خود را آغاز می کند و روزی دیگر ممکن است به هر دلیل مدیر مجموعه تصمیم بگیرد که در آن جایگاه خاص شخص دیگری می تواند کارایی بالاتری داشته باشد و در نهایت با تقدیر از زحمات مسئول پیشین خود گزینه جدیدی را به کار می گمارد. بنابراین یک چنین رفت و آمدهایی در بخش های مختلف امری عادی و مرسوم است که وارد کردن هجمه و نقد برآن یعنی دخالت مستقیم در برنامه ریزی و مسئولیت های مدیریت یک مجموعه مستقل. پس به نظر می رسد باید همه دوستداران ورزش و وزنه برداری ایران در برهه حساس و سرنوشت ساز کنونی که تیم ملی وزنه برداری می بایست تمام فکر و ذهنش را معطوف به المپیک کند به تصمیمی که مبنی بر کنار گذاشتن حسین مقامی از سمت دبیری فدراسیون وزنه برداری و دعوت موقتی استاد محمد ذهتاب که پیشکسوت و بزرگ ورزش وزنه برداری ایران است ، احترام گذاشته و خیلی به برخی حواشی موجود بیهوده دامن نزنند.
مطمئنا فدراسیون وزنه برداری و در راس آن علی مرادی ( رییس این مجموعه) برای تصمیماتی که اخذ می شود تدبیرات لازم را طراحی کرده و حتما برای موفقیت های آتی برنامه دارند. برهمین اساس گفت و گوی کوتاهی با استاد محمد ذهتاب ( رییس شورای عالی فنی و سرپرست موقت دبیری فدراسیون وزنه برداری ) در همین باب انجام دادیم که در ادامه آنرا با هم مرور می کنیم.
استاد محمد ذهتاب بابیان این مطلب که سالها تجربه حضور در پست ها و جایگاههای مختلف وزنه برداری به من ثابت کرده که در آستانه المپیک اگر دنبال کسب موفقیت و پیروزی هستیم نباید به حواشی مخرب دامن بزنیم درخصوص رفت و آمدی که روز گذشته در بخش دبیری فدراسیون وزنه برداری انجام گرفته تاکید می کند: تجربه به من ثابت کرده که اصلا به صلاح نیست در آستانه المپیک به هردلیل و یا موضوعی برای تیم ملی و رشته ای که داعیه دار مدال المپیک است حاشیه درست کرد و اتفاقا به این حاشیه ها دامن زد. هر مدیری بواسطه جایگاهی که دارد مختار است برای پیشرفت هرچه بیشتر مجموعه خود دربخش هایی که احساس می کند مشکلی ایجاد شده تغییرات خرد و کلانی انجام دهد. بنابراین چون در نهایت پاسخگوی اول و آخر موفقیت یا نکامی روسا و مدیران مجموعه های مختلف هستند پس نمی توان به تصمیمات آنها خرده گرفت، زیرا حتما تفکرو ایده ای پشت این تصمیم قرار دارد.

رییس شورای عالی فنی ادامه می دهد: توصیه ام به همه عزیزان رسانه و اهالی محترم وزنه برداری در شرایط ویژه ای که در آن قرار داریم ، یعنی در شرایطی که تیم ملی کشورمان در حال آماده سازی خود برای موفقیت در بازی های المپیک ریو قرار دارد این است که با صبوری بیشتر بجای نقدهای تند، مخرب و بی تاثیر در شرایط فعلی؛ حامی تیم ملی وزنه برداری و فدراسیون باشند تا ان شالله وزنه برداری ایران بتواند در بازی های المپیک 2016 ریو بار دیگر برای کاروان ورزش کشور و این رشته افتخار آفرین باشد.

 

سرپرست موقت دبیری فدراسیون وزنه برداری در پایان خاطر نشان کرد: از همه اهالی ورزش، جامعه شریف و منصف رسانه ای و نیز خانواده بزرگ وزنه برداری صمیمانه تقاضا دارم ، انتقادات و اعتراض های خود نسبت به موارد و مشکلات احتمالی که ممکن است باعث دلخوری یا سوئ تفاهماتی اینچنینی شود را هرچه هست بگذارند برای بعد از بازی های المپیک. تردید ندارم مطمئنا بعد از اتمام این رویداد بزرگ و معتبر ؛ فارغ از هرنتایجی که حاصل شود، تمامی خدمتگذاران حاضر در فدراسیون وزنه برداری سراپا گوش هستندتا با جان دل شنونده و پاسخگوی نقدهای منصفانه و مواردی که نیاز به پاسخگویی و شفاف سازی دارد باشند. من به دستور رییس فدراسیون وزنه برداری و در نبودآقای مرادی چند روزی را به صورت موقت میهمان این صندلی و جایگاهی که بعنوان سرپرست دبیری است هستم تا کاروزنه برداری زمین نماند. بی شک بعد از بازگشت آقای مرادی از رقابتهای جهانی گرجستان ، تصمیم گیری نهایی برای مشخص شدن دبیر جدید این مجموعه با مدیریت رییس فدراسیون انجام خواهد شد.