ﺳﻪشنبه, 02 آذر,1395

برای اهدای مدال نقره محمد نصیری به موزه IOC؛

رییس فدراسیون و اسطوره وزنه‌برداری فردا به سوئیس می روند

برای اهدای مدال نقره محمد نصیری به موزه IOC؛
علی مرادی رییس فدراسیون و محمد نصیری اسطوره وزنه برداری، برای اهدای مدال نقره المپیک 1972 مونیخ به موزه IOC ، بامداد فردا (چهارشنبه3آذرماه) تهران را به مقصد لوزان سوئیس ترک می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری و محمد نصیری قهرمان المپیک 1968 مکزیکوسیتی، قرار است پنجشنبه 24 نوامبر 2016 (4آذرماه) در مقر کمیته بین المللی المپیک، واقع در لوزان سوییس حضور خواهند پیدا گنند تا مدال نقره المپیک 1972 مونیخ اسطوره وزنه برداری کشورمان را به موزه (IOC) اهداء نمایند. برهمین اساس علی مرادی رییس فدراسیون و اسطوره وزنه برداری بامداد فردا(چهارشنبه3 آذرماه) تهران را به مقصد مقر کمیته بین المللی المپیک در لوزان سوییس ترک می کنند. 

بدین ترتیب طی مراسمی باشکوه و از محمد نصیری، تجلیل و مدال نقره المپیک ۱۹۷۲ مونیخ او را به عنوان نمادی ارزشمند به یادگار از این قهرمان سرشناس و مشهور در موزه بین المللی (IOC) حفظ خواهد شد.

گفتنی است؛ مدال نقره کسب شده محمد نصیری در المپیک 1972 مونیخ در سالهای بسیار دور به سرقت رفته بود که حدود ۶ سال پیش یک فرد ایرانی آنرا خارج از ایران در مزایده‌ای خریداری کرد و درنهایت چندی پیش در مراسم افتتاحیه رقابتهای بین المللی جام فجر( 10 خرداد ماه سال 95) این مدال ارزشمند به اسطوره وزنه برداری بازگردانده شد.

لازم به ذکر است؛ این اتفاق ویژه برای نخستین مرتبه در ورزش ایران رخ می دهد که ورزشکاری ایرانی مدال المپیک خود را به موزه کمیته بین المللی المپیک اهداء کند. تاکنون هیچ ایرانی به این افتخار دست پیدا نکرده و این افتخاری بزرگ برای وزنه‌برداری ایران و محمد نصیری است.