پنجشنبه, 09 اردیبهشت,1395

با پیشنهاد دبیر کل کنفدراسیون آسیا

دکتر باقری به عضویت کمیته پزشکی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا درآمد

با پیشنهاد دبیر کل کنفدراسیون آسیا

دکتر داود باقری رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری ایران یک بار دیگر به عضویت کمیته پزشکی کنفدراسیون آسیایی در آمد.
باقری روز پنجشنبه در این خصوص گفت: بعد از اینکه آقای مرادی در انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا در سال 2014 برای پست دبیر کلی رای نیاورد من هم برای کاندیداتوری کمیته پزشکی ثبت نام نکردم.
وی اظهار داشت: در رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا در تاشکند به عنوان پزشک معرفی شدم که کنفدراسیون وزنه برداری آسیا این موضوع را پذیرفت تا به عنوان پزشک به همراه یک پزشک از ژاپن (ناکاجیما) و خانم دکتر سزا چوپانیان رئیس کمیته پزشکی کنفدراسیون آسیا در این مسابقات حضور داشته باشم.
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: وقتی برای شرکت در جلسه کمیته فنی به همراه مهدی عطار اشرفی از داوران بین المللی شرکت کردم، جلود دبیر کل عراقی کنفدراسیون آسیا و همچنین ریکو (از ژاپن) رئیس کمیته فنی آسیا و کمیته فنی فدارسیون بین المللی از من سئوال کردند که چرا در کمیته پزشکی نیامدم که من گفتم در دوره قبل عضو کمیته بودم. و در طول مسابقات با توجه به اینکه سابقه دبیر کمیته پزشکی کنفدراسیون آسیایی را داشتم با مقررات و قوانین و نحوه پوشش پزشکی آشنا بودم و در همین راستا رئیس فدراسیون در جلسه با دبیر کل کنفدراسیون آسیایی از وی خواست که من عضو کمیته پزشکی باشم که خوشبختانه با این موضوع موافقت شده است.
وی در خصوص برنامه های خود نیز گفت: فدراسیون بین المللی وزنه برداری به کنفدراسیون وزنه برداری آسیا اجازه نمی دهد که موضوع دوپینگ را مدیریت کند که در ایران با حمایت رئیس فدراسیون ما دوپینگ را کنترل می کنیم و برنام هایی همچون آموزش، ارایه مشاوره های آنتی دوپینگ، پزشکی و مشاره برای ورزشکاران داریم، ولی در آسیا به جهت اینکه این اراده وجود ندارد نمی توانیم کاری انجام دهیم.
باقری بیان داشت: طی پیشنهادی که به کمیته پزشکی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا ارایه دادم ما می توانیم اطلاعا پزشکی ورزشکاران و مربیان در سطح آسیا را بالا ببریم تا اعتماد آنها را جلب کنیم.
دکتر باقری پیش از این طی سالهای 2008 تا 2014 عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بود.